Rhapsody

Může mi někdo vysvětlit co znamená omezení A1 150 na ŘP

Zajímalo by mě pro jaké motocykly mám ve skutečnosti oprávnění. Někteří policajti mi řekli že můžu řídit do 150ccm a jiní že jenom do 50ccm. Kde je tedy pravda? Pokud možno i s odkazem kde si mohu ověřit. Na netu nejsem moc zběhlý. Díky

Nejlepší odpověď
dědapetr

Snad to bude stačit:http://www.muh­b.cz/evidence-ridicskych-prukazu-prehled/d-391869/p1=50063

Další odpovědi
pan.zmizik

150 je harmonizacni kod. po starem to fungovalo tak, ze motorky byly rozdeleny do dvou skupin – do 50 ccm (ktera byla automaticky se skupinou B) a nad 50 ccm… dnes tato skupina – male motorky neexistuje, dnes, pokud si udelate skupinu B, muzete ridit i motorku do 50 ccm avsak s omezenim do 45 km/h (tedy je to skupina AM) …

…tedy cislo 150 neznamena, ze muzete ridit motorku do objemu 150 ccm, nybrz je to harmonizacni kod, ktery rika, ze muzete ridit motorku do 50 ccm pricemz to neni rychlostne omezeno…

zadny odkaz nemam, snad bude stacit, kdyz povim, ze ucim v autoskole