bolak

Může liška chytnout vlka?

Inspirovala mě Drapova odpověď > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-to-liska-na-louce-u-lesa-jsme-videli-lisku-ktera-vsem-mela-ohon-jakoby-oholeny

Odpovědi
anonym

Možná tak vlče, ale to se nedá tak snadno, má totiž ochránce – rodiče

darksarah

Nemůže. Jediná její šance by byla, kdyby to bylo vlče. To je však naprosto ojedinělá šance, jelikož vlčata zůstávají dlouho v úkrytu, kde je po celou dobu s nimi jejich matka. Vlčata poté vylézají jen s dohledem někoho ze smečky, a to do té doby, než vyrostou. Takže znovu opakuji, liška chytit vlka nemůže. A navíc, co by s ním dělala? Lišky loví jenom pro potravu (pokud nejsou nakažené vzteklinou) a vlka by nesnědla.