marta52

je to liška?na louce u lesa jsme viděli lišku, která všem měla ohon jakoby oholený

Doplňuji:
ráda bych fotku poslala jen nevím jak a jestli sem vůbec vložit jde?

Nejlepší odpověď
anonym

Lišky všeobecně ohrožuje vzteklina,kterou poté mohou šířit,takže se kladou po lesích sousta s vakcinou proti vzteklině.Příroda si reguluje přemnoženost některých druhů po svém,takže když lišky nehynou „vinou“ vztekliny,nadělila liškám jinou chorobu-tzv.prašivinu.Holý ocas je příznakem tohoto onemocnění.Horší je,že mnoho lovecky vedených psů,se touto přenosnou chorobou nakazí také…:D

Další odpovědi
briketka10

dnes už se u nás 9 let témeř vzteklina nevyzkytuje tak by mohla mít tu prašivinu, jak říká Bohemica viz článek :
http://zpravy­.idnes.cz/v-cesku-skoncila-vakcinace-lisek-vzteklinou-se-nenakazily-uz-devet-let-1my-/domaci.aspx?c=A110110­_150622_domaci_jj
Doplňuji:
opravuju hrubku z na s, ale ještě chci říct, že někdy před rokem psali, o případu myslím v Brně, jak dva chlapce pokousala liška a lékaři si je nechali pouze na pozorování v nemocnici jestli nemají vzteklinu liška byla zběhlá z ciziny..

Drap

Mohla to být nemocná liška. Celá řada lišek má nepříjemná kožní onemocnění, na která mohou i uhynout.

bolak

Těžko říct když nepošleš obrázek…

Nebylo to někde poblíž Máchova jezera? Nepotulovali se tam okolo nějaké vyzáblé brýlaté děti s eboniotvými tyčemi?

http://www.ei­tech.cz/index­.php?action=new­s&dispid=20

bolak

martaamartaatuz­nacelaparta52: najeď na tuhle stránku > http://www.pic­tureup.cz/ jde VYBRAT, najdi obrázek na disku, zaškrtní SOUHLASIM S PRAVIDLY, klikni na NAHRAT a nahraj

pak klikni na obrazek pravym tlacitkem a dej KOPIROVAT ADRESU ODKAZU

pak najeď sem na diskuzi a stiskni CTRL+V