Ergeti

Může kuna nebo kocour ulovit dospělého indického běžce?

Jak poznám,že to bylo to nebo to zvíře? Dík za odpověď
Díky za odpovědi,dvě kachny jsem nenašla,jednu ano.Byla bez hlavy,víc jsem to nepitvala.Ale slepici i s kuřaty mi sežral náš kocour během jedné noci,tak se ptám jak který zvíře loví.Díky
Pro ič:Nemístné

Nejlepší odpověď
gecco

Kočka i kuna kachnu (i běžce) bez problémů uloví…
😉
Jak to poznat?

  1. podle stop
  2. podle množství krve u mrtvolky

b.1) kuna (či tchoř, fretka, třeba i norek…) ptáka zabije odkousnutím (částečným nebo úplným) hlavy a jako první ´vypije´ krev, pak, případně, kořist odvleče na klidné místo a (se)žere
b.2) kočka hlavu odkousne jen u malé kořisti (hraboš), jinak zabíjí prokousnutím krku, ale krev ´nepije´
___
Ale klidně takového ptáka zabije i pes či větší dravec, výjimečně potkan…
_____________­____________
Tak to byla kuna (apod.)…
😉

Další odpovědi
mosoj

Indického ano, českého asi ne.
Na 99% to byla kuna.

anonym

Mohla to být kuna, i kočka to mohla být, nějaká toulavá, domácí snad ne, leda nějakej starej nervní kocour, lasička i vypije krev, pak to mohl být třeba jestřáb, to je dravec nízkého letu, chytí do pazourů a rozcupuje, nebo taky liška, ale ta nikdy nesežere kořist na místě…nevím, jestli tam ten běžec zůstal, nebo je pryč.

anonym

Byla tu kuna nebo liška,ale kočka by dospělého indického běžce nelovila.
Běžce jsem měl a kočky se jim pěkně vyhýbaly.

Proč indického? Běženci jsou spíš afričtí a bojím se, že je ulovit nedokáže.

Helenkahelca

Vcera mi nieco zabilo4 kacice a 1 sliepku.Z toho 3 kacice mali zozrate hlavy az po kridla.Mohol to spravit maly pes?Susedkyn pes mi stale lozi na zahradu.