Anonym*

Může jet závodní auto rychlostí 200 metrů za sekundu?

Dostala jsem domácí cvičení z fyziky. Otázkou v úkolu bylo,za jak dlouho ujede závodní auto 200 metrů , když jede rychlostí 360km/h. Výsledek mi vyšel dvě sekundu. A tak mě napadlo,jestli je to vůbec reálné. A nebo jestli mám tedy výsledek dobře.
Budu ráda za jakoukoliv pomoc.

Nejlepší odpověď
callmehelf

360km/h se rovná 100m/s
Dráha je 200m
200/100=2 s

Áno, máte to správně. A ano, auto může jet takovou rychlosti.

Další odpovědi
Kepler

Kdyby auto ujelo 200 m za 1 s, znamenalo by to rychlost 720 km/h, což je nereálné. Výsledek máš správně.

Kelt

Mám knížku, kde se zkoušelo závodní auto bylo to Bluebird a to jelo prý 1000 km/h. A to je 278 m/s. Postavit auto s motorem a udělat převody, aby to auto jelo rychlostí 200 m/s a víc je reálné. Záleží na tom, zda by to auto bylo řízené vysílačkou, nebo zda by to někdo řídil a seděl v autě.