Avatar uživatele
Registrovaný

Může doktorka filozofie vyučovat dějepis?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Dotaz je nepřesný.

Neuvádíte totiž, který obor dotyčná vystudovala. Doktor filozofie s titulem PhDr. je široký pojem. Neznamená, že absolvent musel vystudovat jen filozofii.

Známý ředitel jedné školy získal titul PhDr. - vystudoval obor CJL a DEJ na filozofické fakultě. Znám i další doktory filozofie v oboru . CJL - ANJ, SPJ - FRJ atd.

PhDr. je tedy akademický titul, vyšší než Mgr., který dnes získá abolvent po ukončení univerzitního pětiletého studia Svědčí jen o tom, že vyučující získala tzv." malý doktorát" na filozofické nebo na pedagogické fakultě. Záleží ovšem také na době, kdy dotyčná studovala. Do roku 1989 to bylo trochu jinak.

Rozhodnutí je na řediteli školy, které předměty vyučujícímu přidělí. Může jít o přechodné období, nebo si dotyčná rozšiřuje kvalifikaci atd. Základní podnínkou je pro ředitele zajištění výuky i její kvalita.. Dále je nutné, aby měl učitel pedagogické vzdělání.
---
Pro dejavu

V minulosti se na pedagogické fakultě uděloval titul PaedDr., nikoliv PaeDr, zřejmě jste se přepsala.
.
PaedDr. = paedagogiae doctor = Doktor pedagogiky. Titul se dnes již neuděluje (nahrazen titulem PhDr.)

Jinak obor Historie je něco jiného než obor Filozofie. Historie = poliitcké dějiny, filozofie = dějiny filozofického myšlení.

i když se najdou některé styčné body stejně jako s literární historií v češtině.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud má na něj aprobaci, tak ano.
Nenechte se zmást, titul PhDr. není jen pro ty, kteří mají vystudovanou filozofii. Můžou mít vystudovanou jakoukoli VŠ humanitního směru, tedy i učitelství dějepisu. Žádná speciální zkratka pro "doktora historie" neexistuje.
Doplňuji:
Ještě doplnění, titul PhDr. se, stejně jako kdysi PaedDr., dnes již neuděluje. Je nahrazen mezinárodně uznávaným Ph. D., který se neomezuje jen na humanitní vědy a pro jehož získání musí adept v průběhu doktorského studia napsat oproti PhDr. o sto stran delší dizertační práci a mimoto absolvovat několik speciálních kurzů.


Avatar uživatele
Pokročilý

Obor historie se studuje na Filozofické fakultě, mrkni http://usd2.ff.cuni.cz/… - pokud si k tomu dělá pedagogické minimum, samozřejmě, že může učit, naopak, ví o oboru víc, než učitelka dějepisu, která ho vystuduje na Pedagogické fakultě. Pokud vystuduje na FF a udělá si doktorát, pak je doktorka filozofie. Na FF se nestuduje jen filozofie, je tam nepřeberně oborů, mrkni jen na magisterské obory, které se otevíraly letos, co je tam možností http://www.ff.cuni.cz/…
Doplňuji:
Kolega nade mnou se mýlí, kdyby měli vystudované učitelství a udělali si doktorát, budou mí titul PaeDr., PhDr. je doktor filozofie, ale, jak jsem psala, je tam mnoho oborů, jak vidíš v odkazu. Jak je to s tituly, zjistíš v odkazu zde http://cs.wikipedia.org/…

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2597
Zlatý Drap 1748
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 756
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.