Může dlouhotrvající kašel znamenat prasečí chřipku?

Už asi tři týdny kašlu. Nekašlu nijak hodně, třeba v práci nezakašlu vůbec, ale zvláště po probuzení je kašel pár minut nepříjemný. Teplotu nemám. Může být takový kašel příznakem prasečí chřipky?

Nejlepší odpověď
nature

Dobrý den, pokud nemáte teplotu a necítíte žádné další příznaky jako například únavu, průjem atd.., myslím, že se nemusíte obávat prasečí chřipky. Jde o to jaký typ kašle máte, jestli kouříte, v jak prašném prostředí se pohybujete běžně a poslední tři týdny, alergie, a záleží na tom, co při kašli cítíte. Nejlepší bude zajít k doktorovi. Přeji ať kašel zmizí co nejdřív a hodně zdravíčka.

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&sou­rce=hp&q=dlou­hotrvaj%C3%AD­c%C3%AD+ka%C5%A1el&lr=&a­q=0&oq=dlouho­tr

Další odpovědi
kenyrts

já si taky myslím,že ne,ale takový silný kuřák(nevím jestli vy)a teď na podzim kdy je hrtan zvlášť náchylný na veškeré změny počasí,tak po ránu to je charakteristic­ké,pijte hodně teplých tekutin(myslím čaje)s citronem,te­ple se oblékejte a bude po kašli,tak to bylo u mne.držim palce!

Petrysovna

O prasečí chřipku se nejedná-musela by jste mít i jiné příznaky př.horečka,sval­.slabost,boles­ti kloubů…
Záleží také,jak ten kašel vypadá zda je suchý dráždivý nebo hlenového typu.
Poraďte se slékařem-3 týdny je dlouho.
ˇAsto může býtkašel 1.symptomem alergie či astmatu.Hodně zdraví.