Efchen

Může dítě ve škole odpovídat na otázky v dotaznících do BP bez souhlasu rodičů?

Budu psát bakalářskou práci, ve které potřebuji informace o dětech ve věku 2. stupně základní školy, a plánuji je nasbírat formou dotazníku. Nevím ale, jestli děti mohou „cizímu člověku“ odpovídat na otázky o sobě (rodina, koníčky,…) bez souhlasu rodičů. Budu si to samozřejmě hledat, ale jestli někdo nemá zkušenost.

Odpovědi
ivzez

Vidím, že Vám dlouho nikdo neodpovídá, tak alespoň názor:

Podle mne by děti neměly odpovídat na otázky o rodině, domácnosti apod. Ohledně
koníčků jak na co. Odpovědět, co je zajímá, by mohlo být v pořádku.
Odpovídat kolikrát týdně, kdy a kde se koníčkům věnují, už se mi jeví problematické.

Ale je to jenom můj názor.