gurngar777

Může být žák vyloučen na střední škole za delší absenci, pokud je omluvena od lékaře?

Nejlepší odpověď
elkon

Když je omluvena lékařem tak ne, ale podle délky nemoci může třeba opakovat ročník.

Další odpovědi
annas

Pochybuji, že byste byl vyloučen ze školy, pokud by byla vaše omluva v pořádku. Škola musí dodržovat školský zákon při omlouvání nepřítomnosti, tedy jak mají rodiče u nezletilých žáků (zletilý se omlouvá sán) postupovat, je uvedené ve školním řádu.

Bylo by třeba vyslechnout i druhou . Žáka omlouvají rodiče, pokud je nezletilý, škola může vyžádat potvrzení od lékaře jako součást omluvenky. .

Proč tak vedení školy rozhodlo, nevím

Např. Nepředložili rodiče omluvenku dodatečně? Nebo nereagovali na dotaz školy? I to může být důvod k vyloučení.

"Podle stanoviska Ministerstva zdravotnictví České republiky k omlouvání absencí žáků ošetřujícím lékařem ze dne 2. 1. 2018 je cílem takové úpravy je zabránit negativním jevům v rodinném zázemí žáka, kdy by zákonní zástupci neplnili své povinnosti plynoucí z rodičovské zodpovědnosti a zanedbávali péči o jeho školní docházku (omlouvali jeho neodůvodněnou nepřítomnost).

Důvody nepřítomnosti žáka tedy nedokládá lékař, stejně tak lékař neomlouvá jeho nepřítomnost, avšak v odůvodněných případech je potvrzení lékaře součástí omluvenky, kterou vystavuje zákonný zástupce." atd.

https://www.sko­laprofi.cz/33/pot­vrzeni-absence-zaka-lekarem-

Z otázky nevyplývá, jak to s lékařským potvrzením bylo.

Bohužel elkon nemá pravdu,. protože jen z jednostranné informace jsme se nedověděli, jak to s lékařským bylo, tedy spojení se školou atd.

To neví nikdo z nás, takže žák může být vyloučen, pokud rodiče nejednali tak, jak měli. Mohli krýt záškoláctví

jirka F

No pokud například dostaneš od lékaře například půlroční omluvenku ze školy tak tě ve škole nebude mít vedení moc rádo.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.