Usoman

Může být plynový kotel umístěný v koupelně RD spolu se systémovým komínem?

Odpovědi
Dochy

Nevím co myslíš tím „systémovým“ komínem. Obecně kotle v koupelně být mohou (alespoň většina ano) ale pokud je možnost dát je do extra místnosti, je to lepší (rizika: vlhkost, elektřina v koupelně,… u otevřených (třída B) riziko otravy)

elkon

Je to otázka velikosti koupelny a zón pro umístění elektrospotřebičů. S ohledem na vzdušnou vlhkost v koupelně to asi není dobrý nápad.

paul1

Máme v koupelně závěsný plynový kotel, který slouží i k ohřevu teplé vody. Je to kotel turbo, to znamená, že komín z kotle je vyústěný do obvodové stěny domu.. Do koupelny jsme ho dali kvůli co nejkratšímu vedení teplé vody ku sprše a umyvadlu. Máme ho skoro 20 let a jsme s ním velmi spokojeni.