MirKop

Může být někdo alergický na déšť ?

Odpovědi
Awe

Těžko to by byl alergický na vodu. Ale v některých oblastech bych řekl že někdo může mít alergii třeba na nějaké látky v něm rozpuštěné díky znečištění. Ale nebude to běžná věc.

anonym

Myslím spíš na venkovní plísně, někomu otečou oči, nebo má z toho kašel, když je po dešti ale nemrzne, je takový to vlezlý počasí

pusinka50

Já mám tak velký ohromný odpor k dešti, že se to určitě dá nazývat „Psychická patologická alergie“:-((
Jinak alergie na déšť jako taková, myslím ani neexistuje.

arygnoc

aquagenic urticania
● alergia na vodu, vzácne ochorenie.
Prejavuje sa svrbivú vyrážkou, pľuzgiermi, prípadne opuchy pri kontakte s vodou.
Prvý prípad alergie na vodu bol popísaný roku 1964.
Ochorenie viac trápi ženy.
Objavuje sa najčastejšie v puberte, prípadne krátko po jej odznení.
Samotný princíp ochorenia nebol zatiaľ uspokojivo rozlúštený. Je možné, že dráždivú reakciu nespôsobuje voda sama, ale toxíny prítomné v horných vrstvách pokožky, ktoré sa po kontakte s vodou stanú dráždivými.

http://co-to-je.sk/_aquage­nic%20urticania

ale:
dážď nie je iba voda.
alergia môže byť i na látky, ktoré spolú s dažďom >spadnú z neba< – rôzne prachy, pely, látky rozpustené vo vode (kyseliny, zásady, …).

;-Q