samicek333

Může být člověk alergický na vodu?

přežil by?
Doplňuji:
jídlo je také nezbytné a někdo má alergii třeba na papriku, i když ji potřebuje „k přežití“

Nejlepší odpověď
Lucijej

Co vím, tak alergii na vodu lze mít ve smyslu při kontaktu s kůží, respektive na minerály v ní. Sama mám problém s městskou vodou na Královehradecku, kde po sprchování mě svědí celé tělo a mám načervenalou pokožku. Taky nepřipadá v úvahu, abych se koupala v rybníkách nebo bazénech…

Další odpovědi
Drap

Jsou některé vyjímky kteřé mají problémy s používáním vody k hygieně. Je to ale způsobeno kůžé. Neni snad znám případ, ýe by někdo vodu nemohl pít. Voda je téměž ve všech potravinách, takový jedinec by dlouho nepřežil.

WeeBear

O téhle alergii jsem jednou četla článek. Dívka měla alergii, pít vodu mohla zcela normálně, jako my ostatní, ale měla problémy ve sprše – nemohla tam trávit déle, než co nejkratší čas (otázka něco málo minut), jelikož jí po chvilce začala červenat a svědit kůže.

Zajímavý článek o této alergii si můžeš přečíst třeba zde http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-zdravi-a-hubnuti-zdravi/165188/zena-26-ma-alergii-na-vodu-nesmi-se-ani-rozplakat.html

hanulka11

neznám nikoho takového, bez vody by člověk nepřežil

jenže papriku nezbytně k životu nepotřebuje to nemůžeš porovnávat

ReHu

Na čistou vodu?

Pochybuju. ČISTÁ voda je pro tělo nezbytná.

Nepotřebuje k přežití papriku, ale jídlo. To je velký rozdíl.

SeptikB

Voda tvoří docela velkou část našeho těla (tuším, že okolo 70% hmoty). Dokonce i v kostech je nějaké procento vody, i když je tam pouze navázána. Voda je také potřebná pro většinu chemických reakcí v těle. Člověk alergický na vodu (čistou H2O) by nemohl dýchat, trávit, pohybovat se, a nakonec ani žít.

Samozřejmě voda obsahuje spoustu rozpuštěných minerálů, ale pokud to není speciální lázeňská voda s vysokým obsahem něčeho fakt nepřirozeného, tak alergii ani dostat nejde.