Avatar uživatele
samicek333

Může být člověk alergický na vodu?

přežil by?
Doplňuji:
jídlo je také nezbytné a někdo má alergii třeba na papriku, i když ji potřebuje „k přežití“

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Adula.57, Adri .. před 4472 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Co vím, tak alergii na vodu lze mít ve smyslu při kontaktu s kůží, respektive na minerály v ní. Sama mám problém s městskou vodou na Královehradecku, kde po sprchování mě svědí celé tělo a mám načervenalou pokožku. Taky nepřipadá v úvahu, abych se koupala v rybníkách nebo bazénech…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Jsou některé vyjímky kteřé mají problémy s používáním vody k hygieně. Je to ale způsobeno kůžé. Neni snad znám případ, ýe by někdo vodu nemohl pít. Voda je téměž ve všech potravinách, takový jedinec by dlouho nepřežil.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
WeeBear

O téhle alergii jsem jednou četla článek. Dívka měla alergii, pít vodu mohla zcela normálně, jako my ostatní, ale měla problémy ve sprše – nemohla tam trávit déle, než co nejkratší čas (otázka něco málo minut), jelikož jí po chvilce začala červenat a svědit kůže.

Zajímavý článek o této alergii si můžeš přečíst třeba zde http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-zdravi-a-hubnuti-zdravi/165188/zena-26-ma-alergii-na-vodu-nesmi-se-ani-rozplakat.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

neznám nikoho takového, bez vody by člověk nepřežil

jenže papriku nezbytně k životu nepotřebuje to nemůžeš porovnávat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Na čistou vodu?

Pochybuju. ČISTÁ voda je pro tělo nezbytná.

Nepotřebuje k přežití papriku, ale jídlo. To je velký rozdíl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SeptikB

Voda tvoří docela velkou část našeho těla (tuším, že okolo 70% hmoty). Dokonce i v kostech je nějaké procento vody, i když je tam pouze navázána. Voda je také potřebná pro většinu chemických reakcí v těle. Člověk alergický na vodu (čistou H2O) by nemohl dýchat, trávit, pohybovat se, a nakonec ani žít.

Samozřejmě voda obsahuje spoustu rozpuštěných minerálů, ale pokud to není speciální lázeňská voda s vysokým obsahem něčeho fakt nepřirozeného, tak alergii ani dostat nejde.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek