Avatar uživatele
Registrovaný

Musím platit vyražené dveře na pokoji na lyžáku pokud je vyrazil jeden spolužák z pokoje když jsem se v tom pokoji zamkl

Ten pokoj byl společný.
Doplňuji:
On nepočkal ani 30 sekund a potom je vyrazil.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

V každej ubytovni, hotele má recepčný, správca, chyžná, dostať sa do izby univerzálnym kľúčom. Žiadny hosť nemá právo vyrážať uzamknuté dvere ani na izbe, kde je ubytovaný. Na otvorenie dverí, z akéhokoľvek musí podniknúť zákonné postupy. Ak boli dvere uzamknuté, je jedno či cez ne s vami hovoril, alebo nie, o otvorenie mal požiadať zodpovedného pracovníka hotela, ubytovne. Okrem policajtov pri policajnom zásahu a v prípade ohrozenia života zdravotníkov a pracovníkov hotela, nemá nikto právo násilne vniknúť do akejkoľvek uzamknutej miestnosti hotela, ubytovne.
V tomto prípade išlo o porušenie základné právo hosťa, jeho súkromia.
Doplňuji:
Platí to bez ohľadu na to, či ide o nezletilého, alebo dospelého hosťa.
V prípade školskej akcie za činy svojich žiakov zodpovedá škola voči ubytovateľovi. V tomto prípade škola (ako objednávateľ ubytovania) uhradí vzniknutú škodu, ktorú následne žiada právnou cestou rodičov vinníkovo úhradu škody škole.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Podle mne ano.
Neznám sice všechny souvislosti,.ale on mohl mít k vyražení dveří i velmi pádný důvod, což se o tvém počínání říci nedá.
Doplňuji:
Příklad: on může tvrdit, že tak učinil třeba z obavy o tvoje zdraví, svůj majetek, atd. Tys byl naopak povinen mu otevřít, což neudělas a asi ani neměl žádný obstojný důvod.


Avatar uživatele
Zlatý

Dá se poznat z jaký strany byli dveře vyraženy,ať je zaplatí ten kdo je zničil.
Ale nejlepší by bylo kdybyste se podělili fifty fifty.


Avatar uživatele
Zlatý

Napadá mě milion důvodů proč si mohl mít zamčené dveře, záleží na tom kdo všechno byl u toho a cos k této události už prohlásil. Například si mohl čistit skvrnu na koberci a bát aby někdo neotevřel prudce dveře a nevyrazil ti zuby. Samozejmě dveře by se museli otevírat dovnitř pokoje. Nebo jsi se mohl sprchovat a neslyšet bouchání, pak by ale nesměl být nikdo jiný další za dveřmi, protože by potvrdil že nebyla slyšet tekoucí voda že jsi po otevření dveří nebyl mokrý. Ale pokud nejsou jiní svědci, tak nejednodušší by bylo říct, že se prostě jen převlíkal (protože ses třeba polil) a nechtěl jsi aby někdo vstoupil do místnosti zrovna když budeš ve spodním prádle. To je celkem reálná výmluva, a pokud nikdo jinej nebyl té situaci přítomen a neviděl tě oblečeného, pak je to slovo proti slovu a lidi budou věřit spíš tobě jelikož slovo debila nemívá moc velkou váhu.


Avatar uživatele
Zlatý

Přikláním se k názoru, že ano. Pokud už o tom někdo rozhodl, měl k tomu i odůvody, které neuvádíš.
Důležité je, zda jste spolu přes dveře komunikovali a jak, proč byly vlastně dveře zamčeny, proč on chtěl dovnitř, co tomu předcházelo ap.


Avatar uživatele
Stříbrný

čistě teoreticky...nemusel, tys je přece nevyrazil...ale bylo to na lyžáku, takže na školní akci a jak znám učitelské uvažovní, tak realitu vidím tak, že budete potrestáni oba a platit to budete napůl...


Avatar uživatele
Stříbrný

Proč by jsi je měl platit,ty je nevyrazil. když se někdo zamkne na
Doplňuji:
na WC tak přece taky nevyrazím dveře jen protože mě zrovna neotevře. Když je zničil a´t si je zaplatí.


Avatar uživatele
Bronzový

Jakto, že vina padla na tebe?Jinak jestli nemáš žádný důkaz tak to bude slovo proti slovu... Také záleží co bylo příčinou toho, aby vyrazil dveře :-)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

Příklad: on může tvrdit, že tak učinil třeba z obavy o tvoje zdraví, svůj majetek, atd. Tys byl naopak povinen mu otevřít, což neudělas a asi ani neměl žádný obstojný důvod.
Aj v tomto prípade hosť je povinný okamžite o probléme informovať zodpovedných pracovníkov na recepcii a požiadať o tvorenie dverí s následnou kontrolou situácie.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.