zjentek

Musím platit koncesionářské poplatky, pokud nemám televizor ani rádio a elektřinu odebírám z vlastních solárních panelů?

Odpovědi
Kepler

Ano. Musí je platit každý, kdo má jakékoliv zařízení schopné přijímat TV a rozhlasové relace. Tedy i PC, jako ve tvém případě (formou internetového vysílání). Původ elektřiny v tom nehraje roli.

df

Bohužel, i když je to protiústavní vůbec nějaké koncesionářské poplatky po nás chtít. Jejich provoz je financován z našich daní. A takhle bych mohl pokračovat do aleluja. Všechny státní instituce, zdravotnictví atd. Vše platíme dvakrát. Jednou formou daní, po druhé formou poplatků.

Dochy

Ne. Pokud nemáš TV, rádio, ani žádné jiné zařízení schopné příjmu terestrického TV/R vysílání (mobil se nepočítá), pak nemusíš platit koncesionářské poplatky. V případě výzvy k zaplacení musíš výběrčímu poslat čestné prohlášení, že TV/R zařízení nemáš.

Keplere: Nemáš pravdu, PC bez TV/R karty se nepočítá, možnost příjmu inetového vysílání není pro nutnost platby podstatná.

zjentek

Hm tak to je vychcané jak díra do sněhu… ČT a rozhlas vůbec nezájem, stahuji si jen takové audio a video, které mám rád.
ČT a rozhlas dále nabízí aktuální informace, které (jak známo z historie) v přítomnosti nelze posuzovat jako věrohodné či pravdivé. Kdo by o ně tedy stál?

Dochy

Ale houby… lidi plaší a dál šíří pověry, které někde zaslechli/zahlédli…

Dochy

https://www.cnew­s.cz/koncesio­narske-poplatky-mobil-pocitac
A ještě: I ČT, která sama provozuje i online vysílání, některé pořady nevysílá. Např. na Déčku není vysíláno Studio Kamarád (což byl důvod proč jsem domu „musel“ zařídit DVB/T2 dekodér) Takže i z tohoto pohledu internet není plnohodnotné médium pro šíření TV signálu. Něco jiného je kabelová TV, sdílená anténa, satelit apod.