Musím nosit povine helmu na kolo?

Chci se zept jestli musim mit helmu na kolo kdyz mi je 17let?

Nejlepší odpověď
Krugerka

Ano musíš,každý člověk který nedovršil 18 let je povinen nosit přilbu při každém takovém sportu. Ať už je to jízda na kole, ježdění na bruslích či na lyžích. Až devatenáctkrát menší riziko úmrtí podstupují cyklisté a in-line bruslaři, kteří při svých jízdách nosí přilbu! Neuchrání nás sice před poraněním krční páteře ale zabrání před nějakým závažným poraněním hlavy až o 85%. Proto je lepší přilbu nosit!

Další odpovědi
Mandarinka

Ochrannou přilbu nasazenou a řádně připevněnou na hlavě musí mít při jízdě na kole každý cyklista mladší 18 let. To je povinnost, kterou ti ukládá zákon. (odkaz na: Zákon 361/2000 Sb. po změně provedené zákonem č.411/2005 Sb., platné od 1.7.2006: § 58, odst.1: „Cyklista mladší 18 let je povinen za jízdy použít ochrannou přilbu schváleného typu podle zvláštního právního předpisu a mít ji nasazenou a řádně připevněnou na hlavě.“)

Zdroj: http://www.opa­vounakole.info/o­pava/cyklistic­ke_prilby_pou­ziti1.htm

Jivinho

Je to ze zákona povinné do 18 let.

planetka

Každý cyklista mladší 18 let je povinný používat helmu.

Mišul.

Ano,musíš.Až do dne dovršení 18ti let.

Fridolinek

Do 18 let podle zákona musíš.

Twinfy

ano, do 18 to je povinné

Tabasco

Ano, do pokud Ti nebylo ještě 18 let, tak musíš nosit cyklistickou helmu.

cardiss

Ano.

nettopeer

Ano, musíš, ale až ti bude 18 tak už ne 😉

Blondak

Ano do 18let je to povinne

Jena

ano, helma je povina do 18 let.

Tomi2k9

jo do 18ti

Romik

Přilba ve sportu a dopravě
Sportovní přilby – vlevo přilba pro lyžování, vpravo pro paragliding

Při některých sportovních činostech je vyšší riziko zranění a proto jsou využívány různé ochrané pomůcky. Za nejchoulostivější část těla bývá v tomto ohledu považována hlava a proto se u řady sportů setkáváme s přilbou. Naprosto neodmyslitelně patří helma k motocyklistickým a některým automobilovým sportům a k cyklistice. Dále se s ní setkáváme u kolektivních sportů při kterých se hráči často dostávají do kontaktu (lední hokej, americký fotbal atp.), u některých fullkontaktních bojových sportů (často spolu s připojenými chrániči uší), horolezectví, jezdectví, kanoistika a mnoha dalších.

V dopravě se s přilbou setkáváme u motocyklistů a cyklistů. Její používání je upraveno dopravními předpisy.

Speciální přilba je také součástí výstroje pilotů bojových letounů.

KatchaT

Do 18 let to máš povinné, pak už je to na Tobě ..o tom jak si ceníš svého zdraví a následně i života !

maru

do 18 let je to povinné, ale doporučila bych nosit ji i při vyšším věku než je 18 let, zabrání závažným úrazům

Shiny

do 18 je to povinné takže jo..

Nika

Jo, do 18 let.

gillan

v téhle zemi nikdo nic nedodržuje, proč dodržovat takovou hloupost jako je helma pro cyklisty do 18 let?????

Kami

Pokud je Vám více jak 15 let tak ne ale v rámci bezpečnosti by jste měl nejčastější úrazy na kole jsou právě na hlavě rovněž doporučuji nosit kvůli chodníkovým lišejům loketní a kolenní chrániče

M-Rock

Do 18 let je helma povinná u každého. Než sem tuto věkovou hranici překonal, jezdil sem bez helmy a poldům to bylo jedno. Prý sou za to pokuty do 2000 ,–.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.