Avatar uživatele
Ozzy21

Jak registrovat kolo?

Dobrý den, zajímalo by mě jestli se dá nějak načipovat nebo označit kolo. Abych ho v případě krádeže nalezl. Ideálně ale nekladu to jako podmínku, abych ho sám viděl na mapě.
Doplňuji:
Ideálně okres Teplice

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 3667 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ptáč

Zloděj ti udělá škodu vyhozením přístroje. Nějaký gps na kolo je drahý špás. Bike se zabezpečí tím, že se nedává z dohledu oka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Zaregistrovat ho lze podle výrobního čísla, někde to dělá městská či obecní policie.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Označit – výrobní číslo nestačí?
Pokud ne, lze kamkoli do rámu (nejcenější část bicyklu) nějaký čip vložit (vlepit) – ale takové čipy jsou čitelné na ´pár centimetrů´.
Pokud bys použil nějaký GPS lokátor (existují), musel bys vyřešit dva problémy – jednak jej někam zamontovat tak, aby nebyl snadno demontovatelný a nápadný (ideálně, aby vůbec nebyl vidět). A druhak – jeho nabíjení (vybitý je k ničemu).
A – samozřejmě, pokud bude kolo ve sklepě (kůlně, garáži…), lokátor neuvidí na družice a tím pádem nebude vědět, kde je.
😉
Já bych jako nejjednodušší a nejúčinnější viděl organizační opatření – kvalitní zámek a co nejméně nechávat kolo bez dozoru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Zaregistrovat lze u měšťáků,ale v případě odcizení ho stejně hledat nebudou.Ještě jsem neviděl,že by někdo zastavoval cyklisty a kontroloval výrobní čísla kol.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Co jsem slyšel tak se prodá hodně „přemístěných“ kol. V jednom městě jej „recyklátoři“ štípnou, v jiném prodají. Rovněž se tedy přikláním k názoru, že čipování a označování je k ničemu. Hodně lidí si pořizuje menší alarm, který si připevňují pod sedlo. Alarm se zapíná na dálku z klíčenky a spustí při sebemenším otřesu. A i když tam mají ono zabezpečení a kolo navíc ještě zamčené tak se moc daleko od něj nevzdalují.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek