Ozzy21

Jak registrovat kolo?

Dobrý den, zajímalo by mě jestli se dá nějak načipovat nebo označit kolo. Abych ho v případě krádeže nalezl. Ideálně ale nekladu to jako podmínku, abych ho sám viděl na mapě.
Doplňuji:
Ideálně okres Teplice

Nejlepší odpověď
ptáč

Zloděj ti udělá škodu vyhozením přístroje. Nějaký gps na kolo je drahý špás. Bike se zabezpečí tím, že se nedává z dohledu oka.

Další odpovědi
Lamalam

Zaregistrovat ho lze podle výrobního čísla, někde to dělá městská či obecní policie.

anonym

Označit – výrobní číslo nestačí?
Pokud ne, lze kamkoli do rámu (nejcenější část bicyklu) nějaký čip vložit (vlepit) – ale takové čipy jsou čitelné na ´pár centimetrů´.
Pokud bys použil nějaký GPS lokátor (existují), musel bys vyřešit dva problémy – jednak jej někam zamontovat tak, aby nebyl snadno demontovatelný a nápadný (ideálně, aby vůbec nebyl vidět). A druhak – jeho nabíjení (vybitý je k ničemu).
A – samozřejmě, pokud bude kolo ve sklepě (kůlně, garáži…), lokátor neuvidí na družice a tím pádem nebude vědět, kde je.
😉
Já bych jako nejjednodušší a nejúčinnější viděl organizační opatření – kvalitní zámek a co nejméně nechávat kolo bez dozoru.

Rocker

Zaregistrovat lze u měšťáků,ale v případě odcizení ho stejně hledat nebudou.Ještě jsem neviděl,že by někdo zastavoval cyklisty a kontroloval výrobní čísla kol.

suaeda

Co jsem slyšel tak se prodá hodně „přemístěných“ kol. V jednom městě jej „recyklátoři“ štípnou, v jiném prodají. Rovněž se tedy přikláním k názoru, že čipování a označování je k ničemu. Hodně lidí si pořizuje menší alarm, který si připevňují pod sedlo. Alarm se zapíná na dálku z klíčenky a spustí při sebemenším otřesu. A i když tam mají ono zabezpečení a kolo navíc ještě zamčené tak se moc daleko od něj nevzdalují.