stryda

Musím mít u sebe OP v místě bydliště při procházce se psem.

Při procházce se psem nebo kondičním běhu v místě bydliště musím mít u sebe OP

Nejlepší odpověď
badisko

zrovna nedavno jsem toto resil ze znamym policistou …mela by jsi ho mit pokud ne nic se nedeje …v zadnem pripade te nesmi policista pokutovat ..!!! Pokud by se tak stalo hned to nahlas na policii bude mutne si opsat nebo zapamatovat cilo odznaku …

Další odpovědi
Alesh

Nemusíš. Pokud by tě kontrolovali, můžeš si skočit po domluvě domů, půjdou s tebou, to je jasné. V extrémním případě by tě mohli odvést, ale to bys musela dělat trochu jiné věci, než jen venčit psa. 🙂 Pokutu ti dát nesmí.

zzzzz

Já jsem přesvědčena, že ho u sebe mít musíte. Pokud budete třeba venčit psa bez vodítka v místě, kde to zakazuje vyhláška, a policista Vám bude chtít dát za to pokutu, tak přece nebude spoléhat na to, co mu nadiktujete. V jeho popisu práce není chodit s Vámi pro OP domů.
Zákon říká, že pokud u sebe osoba nemá doklad, kterým může prokázat svou totožnost, může ji policie zadržet na 24hod, pokud by byla podezřelá ze spáchání tr.činu, tak ji může zadržet až na 48 hod.

cukrar

Není žádný právní předpis, který nařizuje nosit u sebe občanský průkaz.

Takže NEMUSÍTE.