Natt

Musím mít na studování logopedie dokonalou výslovnost?

Jako malá jsem chodila několik let k logopedovi s výslovností R a Ř. Mám špatnou uzdičku pod jazykem, která mi byla stříhána, poté už R a Ř říkám skoro normálně, jen občas mi R ujede, jakoby zadrnčí. Mohla bych s tímhle „postižením“ studovat logopedii? Nebo by to byl problém?

Nejlepší odpověď
anonym

To asi není moc dobrý nápad, měla bys mít perfektní výslovnost, jak to potom můžeš učit, když to tobě samotné moc nejde?

Další odpovědi
Lamalam

Studovat logopedii by jsi určitě mohla, dělat logopedku by jsi asi nemohla.