zjentek

Musí nutně bejt v laptopu nějaká přídavná baterečka, nejspíš taková ta malá baterka k CMOS?

;qqq tak to vypadá, že už na síti dlouho nebudu… noťas mně naskočí na asi 150tej pokus a systémovej čas po každym spuštění nabíhá od 0:00 a další ty lapálie, spojený s „vynulováním“ tady ani popisovat nebudu… takže jsem ten noťas rozkuchal způsobem, jakým to běžnej uživatel dokáže, a hledal jsem nějakou malou baterku – a nic! Tak jsem si k tomuhle laptopu stáhl manuál, prostudoval vše – a o jiný baterii, než je ta klasická dobíjecí, nic! Tudíž si zase přijdu jako mimozemšťan a pokud mi už ani tady nikdo nepomůže, tak začnu chodit do lesa, i když je sucho a je tam „houby“… jo a to si navíc nejsem vůbec jistej, jestli ta baterka, i kdyby tam zázrakem byla, vyřeší chod toho systému, nicméně v biosu se při každým tom restartu samo nastaví totéž původní nastavení, i kdybych tam manuálně nastavil třeba automatickou pračku! Pomóc, už nemůžu…;q

chlapi – gecco, Dochy-klobouk dolů… tak to vypadá (podle odkazu od Dochy), že mi ta výměna baterie vyřeší problém s načítáním systému, ale jistej si nejsem. Úplnou jistotu bych měl poté, kdybych ještě mohl dostat odkaz na nějakej „trochu lepší“ překladač, než je toto:
https://transla­te.google.cz/tran­slate?sl=en&tl=­cs&js=y&prev=_t&hl=cs&i­e=UTF-8&u=http%3A%2­F%2Fwww.openmu­tual.org%2F2015%2F0­2%2Fasus-x51r-laptop-cmos-battery-bad-causes-blank-screen-no-boot%2F&edit-text=&act=url ..
nerad přidělávám robotu, ale nejsem zdatnej serfař… promiňte.
A ještě poslední dotaz, pro gecca: teplovodní pasta – to mám doma??? ;q

Odpovědi
gecco

Zjentku – co je to za notes???
_____________­______________
OK, kukni na https://www.y­outube.com/wat­ch?v=lcZ9HflE­Yx4 , zhruba v 17:00 baretku uvidíš, je to klasická CR2032, vyměníš ji snadno…
Jen ta předchozí rozborka bude drbačka – stejně jako sborka poté…
😉

mosoj

Pořádně si prohlédni základní desku. Někde tam, by měla být knoflíková lithiová.

lexx

nepřeháníš trochu ? na laptopa a internet máš a na malou baterku co umí vyměnit i Hanka z kantýny ne ? divné…no a ktyž jsi netechnickej tak pomůže lecjaký kamarád

zjentek

lexx, neprovokuj ..už jsi dělala podobnou rozborku? Hm? Podobnejch baterek mám doma štos- ikea- 48kč/8ks ;) ..cožpak jsem jelito, jde o tu montáž- kdybych už tady nebyl, tak to nevyšlo ;q

gecco

Jinak ano – nulování systémového datumu a nastavení defaultních hodnot BIOSu jasně ukazuje na vybitou baterku zálohující CMOS…
😉

zjentek

gecco, je to stařičký Asus X51R

gecco

V Doplnění jsem ti dal link na video rozborky…
😉
Jen – kdyžuž to budeš mít takto rozebráno, vyměň i teplovodnou pastu mezi procesorem a chladičem (heatpipe)…
😉

zjentek

moc díky. Teplovodná pasta- to se maže na chleba? ;q

gecco

Teplovodná pasta (vede teplo)…
Koupíš ji v kdekterém obchodě s elektrosoučás­kami, používá se na chladiče obecně, nejen v PC…
😉
http://www.gme­.cz/teplovodi­va-pasta-sil-se307-white-5g-p745-028

zjentek

..to slyším poprvé ..a neměj mě za blázna ..teplovodní bych tam určitě nedával, to byl překlep

Dochy

http://www.open­mutual.org/2015/02/a­sus-x51r-laptop-cmos-battery-bad-causes-blank-screen-no-boot/

Pomuze to?

zjentek

pomůže ..díky!