Lenka111

Možnost řešení sporu s grafickým studiem

Hezký den,

Chtěli bychom se zeptat, jestli se dá nějakým způsobem podle nějakého zákona řešit vypuštění webdesignu webu před jeho oficiálním vypuštěním..

Pracujeme na jednom projektu a grafické studio konkurenčnímu webu poslalo naše materiály a náhledy, tím pádem se o tom vedení konkurenčního webu dozvědělo. Oficiálně design nemáme ještě ani my, ale rozpoutali slušnou válku mezi komunitami.

Potřebovali bychom vědět jestli existuje nějaký zákon, od kterého bychom se mohli odrazit a případně žalovat studio za vypuštění těchto materiálů, které zatím byli opravdu tajné?

Odpovědi
Hamon

Aby se dalo odpovědět, bylo by nutné vědět víc, zejm. v jakém vztahu jste byli ke grafickému studiu. Podle toho se dá věc řešit podle autorského zákona nebo občanského zákoníku (resp. zákona o obchodních korporacích).
Doplňuji:
Ale doporučuju navštívit právníka.

Emefej

Vzít smlouvu a navštívit právníka.