Margarita13

Moje morče žárlí na naší novou kočku a hubne

Dobrý den, prosím poraďte mi moje morče bylo veselé a chodilo za mnou na chalupě vždycky i bez vodítkA úpně samo jako pejsek vždycky hodně pískalo ale ted jsme si pořídili kočku a ono je zašlé smutné a ani moc nepíská a když si s ním hraju nebo ho hladím tak pořád není spokojené co mám dělat aby bylo zase jako dřív????

Nejlepší odpověď
kropitko

Otázkou je, jestli je to skutečně tím, že žárlí. Možná by bylo dobré nechat ho prohlédnou veterinářem, jestli není nemocné.

fofbal

Jedna zkušenost- Je-li toto plaché od přírody stvoření jednou napadeno, vystraší se, stává se ještě opatrnější co bylo. Vznikne u něho instinkt nedůvěry. To samé, jako když Vám morče upadne z ruky. Začne se bát a dosti dlouho trvá než si opět zvykne na jistotu. Rada? Začněte pomalu a od začátku a tu kočku straňte od malého zvířátka.