FikeCZ

Moje download rychlost je max 200kB/s da se to nějak zvětšít?

Doplňuji:
700kb/s bych bral hned ! mi mame net přes antenu a signal chytame z anteny z druheho panelaku..Takže stačí blbe počasí nebo tak a hned mi to jede jenom 50

Nejlepší odpověď
mrblackwell

To záleží na tom jak to máte domluvené s pokytovatel připojení k internetu.Pokud máte ve smlouvě download 200kB,což jsou zhruba asi do 2 mega,tak s tím asi nic neuděláte.Zbývá jedině přejít na jiný tarif.Já mám třeba od O2 16 mega,ale v reálu by jde na 6 mega což je asi 700kB.Ale reklamovat to nebudu,protože u ADSl záleží jak daleko jste od ústředny.Ve vašem případě bude lepší se problém vyřešit s poskytovatelem
Doplňuji:
Když budete měřit rychlost stahování,tak musíte vypnout všechny aplikace,které internet používají z důvodu přesnosti výsledku.

Já na to používám stránku http://rychlost.cz/ ,ale jsou i jiné.

Další odpovědi
Michal Kole

Ve smlouvách bývá věta, rychlost je maximálně technicky možná a většinou jsou smlouvy psané tak, že i kdyby jste měli modemovou rychlost 33,6kbps tak podle smlouvy je to OK a reklamace bude zamítnuta.

Jediné kdy se začnou ledy hýbat je, když pohrozíte odchodem k jinému providerovi.

Hykam

Zkuste se poptat po oklolí jestli není někde v okolí jiný poskytovatel Wifi připojení.
Pokud bydlíte v nějakém větším městě neměl by výt problém najít i nějakého poskytovatele kabelového připojení.
Zkuste se poptat sousedů jakým způsobem jsou na net připojeni.

To: mrblackwell
Trochu si pletete převod jednotek 200kB nejsou 2mB ale 0,2mB což je hodně málo

Doplňuji:
To kenyrts:

trochu si pletete kilobity a kilobajty
1 bajt (značí se velkým B) = 8 bitů (značí se malým b)
tudíž 200kB = 0,2mB

více si můžete přečíst na http://www.khnet­.info/view.php?cis­loclanku=2006050901

kenyrts

Trochu bych se zastal mrblackwella,rychlost připojení 2Mb/sec. je download 256Kb/sec.proto napsal download zhruba 200 Kb/sec.,a ono to ve skutečnosti tak vychází......

mrblackwell

pro Hykam

Abych upřesnil svůj příspěvek. 1 bajt rovná se 8 bitů

V tom případě download vynásobte osmy a nebo opačně rychlost připojení vydělte osmy

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Baj­t_za_sekundu

Hykam

pro upřesnění 200kB(kilobajtů) = 1600kb(kilobitů)

Rychlost připojení se uvádí bajtech to znamená 200kilobajtů = 0,2megabajtů