PlayStationa

Mohu zveřejnit jméno podvodníka?

Nebyla mi zaplacena poměrně nízká částka (takže se mi to nevyplatí řešit soudně) za napsání textů na webové stránky, ovšem ty jsou stále užívány. Každopádně chtěl bych se zeptat, zda je možné zveřejnit jméno podvodníka, aby se ho ostatní vyvarovali a také, zda mohu zveřejnit webové stránky firem, které mě podvedly (nejedná se o pomluvu, nebo tak, mám vše podloženo e-mailovou komunikací)? Pokud je někdo schopen komplexněji toto rozebrat, nechť uvede svůj mail a klidně něco zaplatím.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nemáte právo nic takového zveřejňovat ani šířit. Pokud to uděláte dopouštíte se trestného činu.
Není třeba žádného právního rozboru.

Další odpovědi
arygnoc

rozhodne by som napred kontaktoval políciu, a po obvinení a rozhodnutí súdu môžete jeho meno zverejniť.
V prípade, že ho už vyšetruje vyšetruje polícia a vy ho zverejníte, môže vás polícia obviniť z marenia vyšetrovania.
Inak riskujete žalobu poškodenie dobrého mena (paradox, ale je to tak), pomluvu (i keď to máte doložené).

emócie bokom, treba vydržať.
pokiaľ vám to za to nestojí (finančne), tak sa na to vykašlite, zbytočne si pestujete žalúdočné vredy.
Podvodníci proste na nete sú. A že ich je.

A.d.a.m.

Pokud jsou to veřejně dostupné, dohledatelné, informace, zveřejnit je můžeš. Pokud je to pravda a opravdu ti dluží, nedopustíš se ani pomluvy.

fyziq

Jen to zveřejněte, ať to o něm každý ví

gobls

Zveřejni to anonymně, každou věc jinak a jinde, a tak aby to nebylo možné jednoduše dohledat souvislosti, možno třeba ještě přibarvit (třeba jen nezveřejněním „nízké“ dlužné částky), jako to dělají masmédia. Každopádně na ty jejich webovky nedávej proklikávací odkazy, aby jim to ještě nepomohlo. Taky je možnost anonymně „spamovat“ do všech diskusí souvisejících s těmi firmami nebo předmětem jejich podnikání. Myslím si ale, že jakákoliv snaha bude mít prakticky zanedbatelný účinek a nikdo se toho ani nevšimne, tedy ani nebude řešit nějaké porušení zákona. Neměl bych ale nabádat k takovým činnostem, protože tady v té zemi jsou chráněni jen zloději a podvodníci.

Zdroj: Už jsem to mnohokrát udělal a zatím byla jen jedna neurčitá stížnost.