Avatar uživatele
Sedyna

Mohu získat svůj pozemek, který zabral soused před 40 lety ?

Dobrý den, po padesáti letech jsem zdědila po rodičích nemovitost . Nyní přišel soused že po novém geo. měření nám zabral pozemek cca 15 m2 a že ho odkoupí. S cenou kterou jsem konzultovala na katastru nesouhlasí. Mám nějakou možnost získat pozemek zpět fyzicky a né jen papírově?. Dívám se jak si soused užívá . Jak se můžu bránit? Může uplatnit zákon vydržení?. Moji rodiče neveděli že pozemek je jejich a tak se nijak nebránili. Poraďte prosím, děkuji

Zajímavá 0 před 1628 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Protože soused používá pozemek déle než 20 let, splní podmínku i pro mimořádné vydržení dle §1089 NOZ. Jestli je tak slušný, že nabízí nějakou náhradu, doporučuju s díky příjmout, než prosoudit mnohem více a narušit si sousedské vztahy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Nevím, prober si to s Katastrálním úřadem. Dá se to řešit soudně, ale podle odpovědi od uživatele Hlada, ti asi neřeknou nic nového.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Pokud uvedený pozemek není klíčový např. pro přístup k budově doporučuju sladit faktický a právní stav a pozemek odprodat. Pokud máte problém s určením kupní ceny, tak můžete navrhnout výměnu za jiný pozemek bez finančního dorovnání. Nebo může cenu určit znalec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Pravdu má ten, kdo sežene lepšího právníka.
Stačí, aby se někde dohledalo, že byl upozorněn, že užívá cizí věc..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… za to papírování dá víc, než stojí pozemek …

před 1628 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada