kmaier

Mohu zakazat zakaznikovi vstup do prodejny za rasovou urazku k prodavaci.

Mam na prodejne prodavacku ktera je asiatka. Jeden zakaznik ji rasisticky urazel typu (ching chong). Zakazal jsem mu vstup do prodejny. Je to mozny?

Odpovědi
Alesh

Jakou by měl mít ten zákaz formu? Jediné, co by asi jakžtakž mohlo projít je ústní zákaz typu „hele, Franto, když se neumíš slušně chovat, tak sem nelez.“ Obávám se, že jakmile by to mělo psanou formu, tak nejspíš narazíš. Je ale jistě možnost toho člověka monitorovat, zaznamenat případný další incident a řešit to s policií. Vlastně by mělo stačit i svědectví, čili ona ho udá, ty jako svědek ji to dosvědčíš, pokud teda jsi u toho byl.