JájsemRaibek

Mohu si zajít do hospody se džbánkem pro pivo?

https://praha­.idnes.cz/pra­ha-zakaz-alkoholu-centrum-pamatkova-zona-vyhlaska-pokuta-deset-tisic-10-155-/praha-zpravy.aspx?c=A171031­_155812_domaci_he­ll
Dostanu tedy pokutu, pokud mě strážníci uvidí, že jdu se džbánkem plným piva domů a pivo si dám doma po chutném obědě?

Nejlepší odpověď
Kepler

Podle té přiblblé vyhlášky bys pokutu skutečně dostat mohl. Nezbývá, než si opatřit nějakou uzavíratelnou bandasku nebo si kupovat lahváče.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… co si Pražáci zvolili, to maj, u nás můžeš, my máme na ouřadě lidi…

ten který je

Pokud máte peníze na pokutu, tak ano.Už vidím, jak policisté vybírají pokuty od cizinců nebo od bezdomovců. Bude to stejné jako vybírání pokut v prostředcích MHD revizory. Zákon bude platit jen pro někoho a ti ostatní to budou mít na háku.

orestez

Džbán z čirého čínského skla. Prozradí, zda jste neupil piva ještě před prahem starobylého domu. Jednu nohu mějte v domě, druhou na ulici. Otevřete flašku a zavolejte policii. Teď chlastám venku, teď doma. Venku, doma. Budete střílet?
Ale za zpřísnění kolem hlasitého vyřvávání i v nocích si mohou pražští vedoucí a zastupitelé sami. Protože oni jsou hladoví po penězích a Praha musí mít všude za každou cenu turisty nebo španělské studentky. Jako by zdejší bydlící už přestávali mít nárok na klid. Zavírat okna. Podobný zákon uvítám i v Brně.

Praha chce v historickém centru zakázat popíjení na ulicích. No a co? Zákaz pití alkoholu na ulici přece není atak na svobodu. Ani na piknik na Petříně, kde si chce někdo romanticky vypít 2 deci vína.

https://filip­humplik.blog.id­nes.cz/blog.as­px?c=631737