Lakymo

Mohu si vzít půjčku, když jsem ručitel v insolvenci?

Otce vzali do insolvence a já za něj ručím. Mohu si vzit pujcku?

Nejlepší odpověď
ivzez

Pokud sám nejste v insolvenci (to byste nesměl dělat další dluhy)
a pokud Vám půjčku někdo poskytne, …

@Klob1, měla byste pro svá tvrzení nějaký podklad?
Proč by banka nemohla schválit půjčku ručiteli?
(Navíc se mi zdá, že odpovídáte na něco jiného,
než na co st tazatel ptá…

Další odpovědi
Schluker

Muzes, ale castka, za kterou rucis, se pravdepodobne bude zohlednovat pri poskytovani uveru. De facto je to jako bys sam dluzil.

Hlada

Žádný ručitel v insolvenci neexistuje. Insolvence buď je nebo není.
Zřejmě jsi uzavřel smlouvu o důchodu, ve které ses zavázal pravidelně vyplácet sjednanou částku někomu, kdo požádal o oddlužení, ke kterému nemá dostatečný příjem.
O půjčce rozhoduje věřitel. Při sjednávání půjčky je nutné sdělit pravdivě své příjmy a závazky.
Popisovaná situace postrádá základy finanční gramotnosti.

klob1

Otázka byla upravena, a tímto změněna na úplně na jiný charakter.

Dochy

klob: otázka byla pouze doplněna. Charakter se nezměnil, srozumitelnost se zlepšila.

Hlada

Nikdo nemůže nikoho vzít do insolvence a nikdo nemůže ručit za insolvenci druhého.