Mohu se léčit plesnivým chlebem?

Plesnivý chleba k léčení ran se používal už hodně dávno. Mělo by to stejný účinek i vnitřně?

Nejlepší odpověď
Dochy

nevím jaká plíseň by měla mít dané léčivé účinky, ale rozhodně na běžném plesnivém chlebu nebudete mít žádnou záruku, že je to ta správná.

Další odpovědi
mosoj

Tak za prvé :
http://ekonomi­ka.idnes.cz/sta­rym-pecivem-se-nikdo-neotravi-i-kdyz-obsahuje-aflatoxiny-plw-/test.aspx?c=2001M11­3T05A

a za druhé :

Ne všechny plísně rodu Penicilinum produkují antibiotika. Ale to je vedlejší.
Takže plísně škodí lidskému zdraví především tím, že vylučují mírně až středně jedovaté látky, kterým se říká aflatoxiny. Zkus si to slovo vygooglit. Aby ty aflatoxiny člověku vůbec ublížily, musí jich být relativně dost, to znamená, že ta plíseň musí být na konzumované potravině (nebo dotýkaném povrchu) opravdu hodně rozlezlá. Takže spíš si uškodíš než se vyléčíš.

marci1

Ne, v žádném případě. Plísně jsou pro lidský organizmus velmi škodlivé. Existují i „kulturní plísně“, které jsou vypěstovány uměle, jako např. Niva, Hermelín. Jakékoliv jídlo s plísní je nutno okamžitě vyhodit a nedávat ani zvířatům. !!! Podrobněji ve zdroji. ☹
Doplňuji:
Omlouvám se, vypadnul mi zdroj : http://www.vis­cojis.cz/teen­s/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=75%3A­70&catid=92&I­temid=142
místo uměle – přírodní plíseň Penicillium camemberti

Ivory

Jestli chlebem, to nevím. Číňani používali kdysi dávno 2500 let před Kristem obklad z plesnivého mléka. Mezi plísně totiž patří penicilin, což je součást antibiotik ;), ale pokud vím, tak jen v malém množství.

jjj123456789

Lepší je slivovice (pokud to tedy není otrava alkoholem).

Dochy

marci: Nemoho souhlasit s takovým zevšeobecňováním. Není pravda, že všechny plísně jsou velmi škodlivé (viz chytrá houba, penicillium,…)
A také nesouhlasím s „vypěstovány uměle“. Jsou pěstovány, ale zpravidla jde o přírodní plísně.

marci1

Díky „Dochy“, chybička se vloudí. 🙂