nikkk

Mohu přenést či udělit svoji plnou moc 2 osobám naráz?

Odjíždím do zahraničí a potřebuji udělit plnou moc 2 různým osobám – každá mi bude zařizovat něco jiného mým jménem. Je to možné?

Nejlepší odpověď
anonym

Rozhodující je vymezení zmocnění, pokud je plná moc pro každou z osob(nebo i firmu, či advokátní kancelář)na jiný předmět, pak je to bez problémů.
Týká-li se PM téže věci, je nutno uvést buď rozsah kompetencí, případně, že může jednat každý z nich v plném rozsahu.
Toto je např. u více jednatelů s.r.o., kde je výslovně uvedeno, kdo je oprávněn podepisovat smlouvy a dokumenty jménem firmy.
Ale při žádosti o úvěr nebo jiný zásadní krok, bývá nutno buď přímo majitel anebo podpisy všech.