Avatar uživatele
Trumpeta

Mohu požadovat po uživateli určitou škodu, která mi vznikla ?

V roce 2009 jsem pronajal užit. automobil s tím, že uživatel bude pravidelně platit měsíční splátky úvěr. společnosti. Uživatel několikrát nezaplatit splátku včas a jednou dokonce se zpozdil o 2 měsíce, čímž jsem se dostal do registru špatně platících klientů. Dnes si chci vzít hypo. úvěr a z důvodu špatné plat. morálky v min. období mi fin. ústav zamítl žádost. Mohu požadovat po uživateli určitou škodu, která mi vznikla ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5066 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Pokud něco v tom smyslu nemáte napsáno ve smlouvě o pronájmu,tak se domnívám,že nikoliv. Vůbec nechápu,jak jste mohl tomu člověku tak důvěřovat,měli jste se domluvit,že danou částku bude platit Vám a bylo by to bez problému,to jen tak pro příště. Já osobně,bych na něco takového po zkušenostech co mám nepřistoupila. Ale třeba zná někdo nějaké řešení.....

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Pokud se domnívám správně, tak smlouvu s úvěr. společností máte sepsanou určitě vy a ne ten, kterému jste vozidlo pronajal. Takže jak se říká, je to váš boj. Vy a jedině vy jste měl zajistit včasné splácení a jedině vy si za to můžete. Pakliže chcete náhradu, požadujte ji jen a jen po sobě. Hold za blbost se platí.
Omlouvám se za tak tvrdý text, ale bohužel je to tak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek