Trumpeta

Mohu požadovat po uživateli určitou škodu, která mi vznikla ?

V roce 2009 jsem pronajal užit. automobil s tím, že uživatel bude pravidelně platit měsíční splátky úvěr. společnosti. Uživatel několikrát nezaplatit splátku včas a jednou dokonce se zpozdil o 2 měsíce, čímž jsem se dostal do registru špatně platících klientů. Dnes si chci vzít hypo. úvěr a z důvodu špatné plat. morálky v min. období mi fin. ústav zamítl žádost. Mohu požadovat po uživateli určitou škodu, která mi vznikla ?

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud něco v tom smyslu nemáte napsáno ve smlouvě o pronájmu,tak se domnívám,že nikoliv. Vůbec nechápu,jak jste mohl tomu člověku tak důvěřovat,měli jste se domluvit,že danou částku bude platit Vám a bylo by to bez problému,to jen tak pro příště. Já osobně,bych na něco takového po zkušenostech co mám nepřistoupila. Ale třeba zná někdo nějaké řešení.....

Další odpovědi
Miroslavst

Pokud se domnívám správně, tak smlouvu s úvěr. společností máte sepsanou určitě vy a ne ten, kterému jste vozidlo pronajal. Takže jak se říká, je to váš boj. Vy a jedině vy jste měl zajistit včasné splácení a jedině vy si za to můžete. Pakliže chcete náhradu, požadujte ji jen a jen po sobě. Hold za blbost se platí.
Omlouvám se za tak tvrdý text, ale bohužel je to tak.