Deniska20

Mohu březí samičku morčete chovat, nebo se to nedoporučuje?Již jsou patrné pohyby mláďat

Nejlepší odpověď
badisko

ne nechat ji byt v klidu …!!! sice ji neublizis nebo tak… ale je to zbytecnej stres tak proc ji stresovat ......!!

Další odpovědi
briketka10

Březost samičky je nejčastěji 68 dní plus mínus týden. Prvním příznakem březosti je absence první říje, zhruba ve třech týdnech je již možné nahmatat v bříšku plod ve velikosti hrášku. Nezkušení, hmatejte velmi opatrně, neboť špatným stiskem můžete samičce, či plodu uškodit. Počkejte raději na zakulacování bříška samice, které již začíná být patrné. V pátém týdnu již má samice bříško asi jako vlevo na obrázku, v sedmém týdnu asi jako na obrázku vpravo výše. V tomto období jsou již patrné pohyby mláďat.

Kliknutím získáte větší detail …V tomto stádiu březosti by měla mít samice naprostý klid, tedy měla by být bez samce a bez „rušivých kamarádek“. Vyžadují-li to okolnosti, může být samice sama. Samice by měla mít k dispozici neustále vodu, měla by dostávat kvalitní potravu a vitamíny, zejména vitamín „C“.
zdroj :
http://www.sa­vonnier.cz/pe­ce/brezost.htm

anonym

Nechápu, proč bys měla chovat vysokobřezí samičku. Pokud to okolnosti vyžadují, opatrně lze samičku přemístit tak, že ji opatrně pod zadní část těla podložíš rukou a druhou rukou ji budeš přidržovat za předními nožkami. Samička potřebuje hlavně klid, soukromí a co nejméně manipulace. Napiš, jak porod proběhl, malá morčátka jsou krásná.

BANAN93

rači ne snaž se o ní pečovat co nejvíc – sama to sem píšeš protože si nejsi jistá takže uvažuješ správně

Coliffe

Nedělala bych to, být tebou.