JirkaNovo

Mohou z uříznutého jehličnanu začít rašit kořeny?

Náš uříznutý vánoční stromek jsme dali do vody a on roste, má spoustu nových větviček. Máme ho zkusit zasadit?

Odpovědi
elkon

Strom jistě kořeny nezapustí. Některé dřeviny lze ale řízkovat.

JežíšKristus

Můžete, proč ne. My jsme venku během let zasadili několik vánočních stromků, a dnes jsou již vyšší než barák. Několik jich ale také uschlo.

Drap

Co ro bylo za strom? Pochybuji o tom.

Kelt

V souvislosti s tím, mne napadlo, že existuje hrad, před kterým je strom a vztahuje s k tomu tato pověst. Zasadili tam strom a si byl nějaký spor, takže na důkaz viny nebo neviny ten strom vytrhli, otočili a zasadili de facto opačně a ten strom se ujal. Takže ta koruna, kterou je možné vidět jsou původní kořeny stromu. Nejsem si jistý, jaký je to hrad. Snad Bojnice na Slovensku.

Mc Merkurion

… když pánbů dá, i motyka spustí …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

Kelt, myslím, že jde o Buchlov.

Mc Merkurion

… ano: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/L%C3%ADpa_ne­viny

Dochy

Elkone, „Strom jistě kořeny nezapustí. Některé dřeviny lze ale řízkovat.“ – můžeš prosím rozvést? Takhle mi to připadá jako protimluv.