Avatar uživatele
Odpovedi18

Mohou mi kvůli tomuto zamítnout reklamaci?

Koupil jsem si boty v hodnotě 4750,– a po roce se mi odlupuje podrážka na obou botách. Na jedné méně na druhé více. To je samozřejmě na reklamaci, ale mám obavy z toho, že by nemusela být úspěšná kvůli tomu, že vzadu na podšívce (ano, tam kde se dává obouvací lžíce) tak tam je rozpáraný šev, tak nevím zda se na to vykašlat nebo to zkusit. Reklamuji podrážku, nikoliv rozpáraný šev, který je běžným opotřebením.
Edit: dobře, určitě reklamuji, ale jde mi teď o to, jestli reklamovat pouze tu podražku nebo i ten šev, který se rozpáral v zadní části boty? Aby neřekli, že tam je až moc vad, že jsem měl přijít dřív, ale dle mého ten šev je běžné opotřebení, takže to ani jako reklamaci brát nemohou. Takže reklamovat pouze podrážku?

Zajímavá 0 před 1689 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

V každém případě bych to zkusil. I rozpáraný šev po jednom roce by teoreticky mohl být důvodem k reklamaci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Kdo nic nedělá nic nezkazí, ale taky nic nezíská. Koupili jsme pěkné boty pro dceru, taky jsme je reklamovali, ale reklamaci nám neuznali. Ale to byl jediný případ.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
nyjono

Mohou, ale to neznamená, že bys neměl reklamaci podat.
Obuv zkontrolují a do protokolu to opotřebení napíší.
Buď to opraví – zalepí, nebo ti vymění obuv.
V neuznají, ale myslím, že toto by měli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Určitě bych to zkusila.

Kdybych boty potřebovala, nereklamovala bych je, ale
nechala bych si podrážku přilepit v rychloopravně na počkání.
(V případě reklamace má prodejce 30 dnů na vyřízení.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
seraphico

Určitě to zkuste. Za to nic nedáte. Bohužel reklamace bot je často zamítávána. Po zamítnutí máte ještě možnost rozporovat výsledek posudkem soudního znalce. Pokud jste si tedy jistý, že jde o vadu materiálu a ne o nesprávné zacházení s obuví (čímž oni budou argumentovat), tak to zkuste. V případě posudku soudního znalce, že jde o chybu materiálu by vám měli vyjít vstříc. Pak máte ze zákona nárok na proplacení nákladů spojené se soudním znalcem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Taky záleží kdo je prodejce. Například u Deichmana bych odhadoval že to bude bez problémů a okamžitě vrátí peníze – alespoň takovou mám já zkušenost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování