pat a mat

Mohl by odsouzeného premiéra omilostnit prezident?

Nebo zastavit jeho stíhání ? Dá se to vyloučit ?

Nejlepší odpověď
jerkam

Ano může, ale vyžaduje to kontrasignaci buď premiéra, nebo jiného člena vlády. Takže de facto Babiš může společně s prezidentem spolupodepsat ukončení trestního stíhání sebe sama.

Další odpovědi
ivzez

Mohl by, ale podle mne by to neudělal.

bolak

To ses probudil brzo 🙂 o tý tichý dohodě se tu mluví snad rok.. proč myslíš že Babiš nechal zvolit Zemana prezidentem?

Smlouvyzdarm

Bolaku – O takové dohodě se mluví už rok? A kde prosím vás? Já opravdu nic takového nezaslechl. A i když vím jaký je Zeman a vím také, že už nikdy nikam kandidovat nebude a může mu tak být vše jedno, tak si prostě nemyslím, že by něco takové udělal. Ješitnost mu to nedovolí. Možná je škoda, že vaše informace k nám na Východní Předmongolí nepronikla před volbami. Vše mohlo třeba dopadnout jinak a teď tu mohla brečet druhá půlka národa.
A Babiš nechal zvolit Zenama? A kde to bylo? U vás? Já měl spíše pocit, že ho nechalo zvolit sdružení kandidujících pod názvem Antizeman. Babiš v tom nemusel hnout ani prstem. Bohužel tito nemastní, neslaní … byť intelektuálové s dobrým vystupováním, vzděláním, korektním pohledem na společenské otázky, mezinárodní politiku a já nevím co všechno, mají možnost uspět jen v případě, že se nebude účastnit jiná silná osobnost, která sice může být hulvátem a nemusí splňovat ani všechny výše uvedené přednosti, ale bude schopna jasně bouchnout do stolu a formulovat vše v jednoduchých větách. To lidé milují. 65% dospělých lidí na této planetě žije v egostavu dítěte. Obrazně řečeno lidé tedy potřebují slyšet „já to za vás udělám a vy si budete moct hrát.“ V situaci kdy třicet let vidíme jen jak se strany zmítají v průšvizích a kompromitují samy sebe pak stačí říct jen „Všeci kradnů…“ Nejhorší je, že ji to jejich poradcí říkají, ale oni … ví vše nejlíp, a proto neuspěli.