Avatar uživatele
pat a mat

Mohl by odsouzeného premiéra omilostnit prezident?

Nebo zastavit jeho stíhání ? Dá se to vyloučit ?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 2260 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jerkam

Ano může, ale vyžaduje to kontrasignaci buď premiéra, nebo jiného člena vlády. Takže de facto Babiš může společně s prezidentem spolupodepsat ukončení trestního stíhání sebe sama.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Mohl by, ale podle mne by to neudělal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

To ses probudil brzo 🙂 o tý tichý dohodě se tu mluví snad rok.. proč myslíš že Babiš nechal zvolit Zemana prezidentem?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smlouvyzdarm

Bolaku – O takové dohodě se mluví už rok? A kde prosím vás? Já opravdu nic takového nezaslechl. A i když vím jaký je Zeman a vím také, že už nikdy nikam kandidovat nebude a může mu tak být vše jedno, tak si prostě nemyslím, že by něco takové udělal. Ješitnost mu to nedovolí. Možná je škoda, že vaše informace k nám na Východní Předmongolí nepronikla před volbami. Vše mohlo třeba dopadnout jinak a teď tu mohla brečet druhá půlka národa.
A Babiš nechal zvolit Zenama? A kde to bylo? U vás? Já měl spíše pocit, že ho nechalo zvolit sdružení kandidujících pod názvem Antizeman. Babiš v tom nemusel hnout ani prstem. Bohužel tito nemastní, neslaní … byť intelektuálové s dobrým vystupováním, vzděláním, korektním pohledem na společenské otázky, mezinárodní politiku a já nevím co všechno, mají možnost uspět jen v případě, že se nebude účastnit jiná silná osobnost, která sice může být hulvátem a nemusí splňovat ani všechny výše uvedené přednosti, ale bude schopna jasně bouchnout do stolu a formulovat vše v jednoduchých větách. To lidé milují. 65% dospělých lidí na této planetě žije v egostavu dítěte. Obrazně řečeno lidé tedy potřebují slyšet „já to za vás udělám a vy si budete moct hrát.“ V situaci kdy třicet let vidíme jen jak se strany zmítají v průšvizích a kompromitují samy sebe pak stačí říct jen „Všeci kradnů…“ Nejhorší je, že ji to jejich poradcí říkají, ale oni … ví vše nejlíp, a proto neuspěli.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek