jakho

modrá a žlutá co vznikne

potřebuji poradit co vznikne po smíchání modré a žluté?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Z E L E N Á

Další odpovědi
mosoj

Odpovídám na „cukrare“.

Buď bílá nebo černá. Podle toho jestli je to aditivní nebo subtraktivní míchání. Není třeba míchat všechny odstíny stačí tři základní R B G nebo doplňkové C M Y.

vojta@super

zelená.Nebo smíchej modrou a žlutou.Uvydíš sám

led

1 – v maliarskej technike – zelená
základné farby sú Modrá-Žltá-Červená
2 – v optike – tyrkys
základné farby sú Modrá-Zelená-Červená

cukrar

kolegové odpovídají správně. Pamatujijak jsme se učili míchat barvy…
http://www.go­ogle.cz/images?q=ba­revn%C3%A9+spek­trum&oe=utf-8&client=firefox-a&rlz=1R1GGLL­_cs___CZ374&um=1&i­e=UTF-8&source=univ&e­i=EM3VS-u1HIyXOM3Byd8N&sa­=X&oi=image_re­sult_group&ct=ti­tle&resnum=1&ved=0C­A8QsAQwAA

a jaká barva, když se smíchají všechny odstíny?

Blecha

zelená

gobls

Já tedy nechápu, co kdo touto otázkou sleduje. Neumí snad používat vyhledávač?
Otázka ale byla položena příliš stručně, že nelze jednoduše odpovědět. Pokud jde o barvy jako pigment, a jejich poměr bude v určité srovnatelné míře, tak skutečně bude zelená. Ale u světelného záření by pro lidské oko měla vzniknout iluze něčeho mezi modrou a bílou, tedy světlemodrá. Ale pokud z toho žlutá dosáhne určité intenzity, tak to vytvoří až jakoby bílou. Jde ale pouze o iluzi, fyzikálně to budou stále jen dvě záření.