bos

Moc rád bych zjistil v jakém stádyju se sklízí cibula na uskladnění.Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Cibule na uskladnění by se nikdy neměla sklízet později než v době, kdy asi dvě třetiny rostlin již má polehlou („zalomenou“), ale stále ještě zelenou nať. Ta by se měla odstranit z cibule až po důkladném zaschnutí natě

Další odpovědi
Hykam

Když si nať cibule začne lehat (asi tak 50% porostu), je třeba ji vyorat a nechat zbylou nať zaschnout.
Pokud by jste ji vyoral později, nebude na ní držet slupka.
Po zaschnutí ořezat zbylou nať a uskladnit na suché, chladné a dobře větrané místo.

chudst

Omlouvam se, ale musim to napsat: moc krasne jsem se pobavil :D „Stadyjum“ – to uz jsem dlouho neslysel :D