sabik11

Ministři financí ve středověku – Evropa

Mohl by mi někdo prosím říci, jak to bylo s ministry financí ve středověku (v Evropě) ? Děkuji. 🙂

Nejlepší odpověď
Conchus

Tenkrát resortní ministři neexistovali. Panovník míval kancléře, obvykle biskup až kardinál, kteří se s kanceláří a písaři starali o politický a také ekonomický chod země. Tenkrát nebylo nějaké generelní vedení země. Šlechta byla dost samostatné a nenechala si do řady věcí od panovníka mluvit (král, vévoda, car, atd.). Tohle trvalo až do 17. i 18. století. Velmi poučni jsou v tomto směu „Tři mušketýři“ od A. Dumase.