Avatar uživatele
Zlatý

Měli jste rádi dílny a pozemky na základce?

Doplňuji:
A víte vy,že já dostal kouli z dílen? Měli jsme z kovového hranolku pilníkem vybrousit tvar kladiva a já objevil ve druhé místnosti el.brusku a kladívko bylo za pár minut hotové,což učitel ohodnotil zmíněnou pětkou

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Dílny ano, pozemky ne a to mi vydrželo až do současnosti. Bohužel mám i ty pozemky...
Doplňuji:
Tak to já zas dostala kouli za to, že jsem nerozeznala mladou cibuli od pórku a taky, že jsem se cpala nezralým angreštem. Zahrad - ničení mi k srdci nepřirostlo, ale nic jiného mi nezbývá, než se s tím poprat. Snad až mne to začne přitahovat zpátky do země...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Z dílen si pamatuju jak jsme měli vytvořit stojánek na ubrousky nebo na co-bylo to jednoduché-kus plastu se měl na obou koncích ohnout do nějakého úhlu tak,aby se vytvořil nedodělaný trojúhelník a do obou těch ohnutých částí se měl jšetě udělat zzářez.Dopdadlo to tak,že tcelý bylo nakřivo a ani to nechtělo rovně stát.O pozemcích jsem ráda ožírala zelené jahody,jinak mě to rýpání v hlíně moc nebavilo,ale dnes by mě to bavilo určitě.
Brácha,ten se měl měl,ten si mohl vybrat,jestli půjde do dílen nebo s holkama vařit a vybral si vaření a dokonce se tím dnes živí.


Avatar uživatele
Zlatý

Pozemky jsme měli všichni rádi, vypěstovali jsme si mrkev a kedlubny. Dílny měli jenom kluci, holky měli vaření a to bylo taky fajnový, obzvlášť, když jsme si udělali palačinky.


Avatar uživatele

Nenáviděla jsem smrad klihu na vařiči. Nenáviděla jsem frontu do jídelny ve stejném suterénu, jako byly učebny dílen s tím klihem. Když se v chodbě propojil smrad klihu se spáleným mlékem, kde jsme stáli dlouhou frontu na připálenou mlíčnou polévku, bylo mi na omdlení a uvítala jsem při odp.vyučování práci na vzduchu. Ptačí budku jsem sice vyráběla cca 3roky, ale pozemky jsem výsledné hodnocení dohnala.


Avatar uživatele
Stříbrný

Já ano a myslela jsem, že každý, minimálně jako takové "flákací", odpočinkové hodiny, i když i plevel jde trhat jako ďas :) A dílny jsem měla ráda taky proto, že jsem vyrůstala v kutilském prostředí a udělat třeba ptačí budku mi přišlo jako relax.


Avatar uživatele
Registrovaný

Ne přímo je nenávidím. Je to strašné v dílnách si jen povídáme a vyrábíme něco z papíru a na pozemkách nás využívají a trháme plevel nebo bodlíčí :/


Avatar uživatele
Stříbrný

Dílny jsme naštěstí neměli a pozemky byly zarostlé,nakonec z nich bylo hřiště,po tom jsme je se školníkem v 9 třídě zlikvidovaly UDSkou.Moje velká výhoda byla že jsem s ní už tehdá uměl.
Doplňuji:
pro Barbakana: To kladívko jsem dělal také,ale až na střední,také to mělo být pilníkem,ale já to chvíli piloval,pak jsem to o přestávce hodil na frézu a za 5 minut bylo hotový pak jsem to vzal lehce pilníkem,zkosil hrany,aby nebylo poznat že to je frézovaný a bylo to za 1,mistr na to nepřišel.Vůbec to nevypadalo jako frézovaný.


Avatar uživatele
Pokročilý

ani jedno se mi nelíbilo.fuj


Avatar uživatele
Zlatý

moc ne, byl jsem na to levej :{)> pozemky ještě šly, ale na dílnách jsem byl pro učitele noční můrou...


Avatar uživatele
Zlatý

Ne. Pozemky - to byla čirá otročina na panském a nikdy z toho ani kedlubna. Dílny byly snad ještě horší. Já jsem schopná cokoli zničit, jen se toho dotknu (i pohledem:-) a tam jsem měla dokonce něco vytvořit. Měla jsem ale hodně ráda vaření. Klukům jsme nosily naše výtvory, bylo to fajn - to mi zůstalo, mám radost, když někomu mnou připravené jídlo chutná.
A vzpomínám, jak jednou došlo k roztržce se soudružkou účou, když jsem navrhla, abychom při školním vaření zpracovávaly hlavně naše zahradnické výpěstky. Zejména, když třeba jahody byly ve větším městě docela "ohrožený druh".:-)


Avatar uživatele
Bronzový

Dobře ti tak, měl ses víc snažit

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

Skoro to vyznívá, jako že má-li někdo podvádění v krvi už od dětství, těžko se ho pak zbavuje v dospělosti.
Vzhledem k rubrice vzdělání, se dá pochybovat, že by zrovna k tomuhle škola vzdělávala.

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Si vyliž ...
Ty jsi měl ještě na základce cumel v pysku.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2595
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1268
Zlatý ivzez 748
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 539
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.