Kepler

Měli jste kdy učitele, který vás zaujal?

„Nezáživný učitel je jako vyprahlá půda pro něžné rostliny.“ — Marcus Fabius Quintilianus

Nejlepší odpověď
hapiky

Já jsem obdivoval všechny profesory na střední. Co profesor, to osobnost. Oni totiž dokázali základní učivo zpestřit svými zkušenostmi, zážitkami a různými vědeckými novinkami, že jsem hltal jejich každé slovo. Nebyl jediný profesor, který by nebyl v něčem zajímavý. Jen škoda, že pro některé žáky nebyl nikdo dobrý a svévolně vyrušovali. Ještě dlouho po ukončení studia jsem je potkával a zdravil na dálku. Občas jsem s nimi velmi rád i poseděl v restauraci.

Další odpovědi
briketka10

Na dějepis a češtinu super učitele na střední.
I s náma cvičil na spartakiádu byl fakt bezva.
Látku uměl vysvětlit a hezky podat. Neřval tak,
jako ostatní. Měl zvláštní jméno Oupic..
Ještě vzpomínám na učitele matiky a hudební
výchovy v jednom. Jmenoval se Smažil, kluky
rád tahal za „pejzy“ a nesnášel žvejky. Uměl
hrát na harmoniku a klavír. Byl přísný, ale taky
zásadový. Každej ho měl rád. Na srazech si
na něho pokaždé vzpomeneme z láskou.

Gus_Fring

Ano, několik a stále jich několik mám. Někteří byli dobří, někteří výborní. Ale v šesté třídě jsem měl fyzikáře, který mě zcela nadchnul pro kariéru fyzika. Poté v sedmé třídě jsem se ho občas ptal na otázky, třeba jaký je rozdíl mezi OTR a STR, jak funguje kvantová mechanika a tak. A on mi to hrozně rád vysvětloval. Bohužel v sedmé třídě odešel na jinou školu jak on, tak já. Tehdy ale ještě vyhrál Ámose matikáře ČR.

Edison

Ano, hned několik. Dost jsme na ně nadávali, ale byli vlastně skvělí.

Dochy

Spoustu.Otázka je v jakém smyslu Tě to „zaujal“ zajímá.
Tak na střední byl jeden proslulý svými výroky. U nás naštestí jen suploval. Jeden z jeho sebraných výroků byl něco jako „Tak Tebe zajímá, co Ti vyzhází na vysvědčení… Máš tady 2× červený čtvereček, 3× šerný trojůhelník a modré kolečko, tak si to sečti“
Když u nás suploval tak hodina vypadala tak, že na začátku dotáhnul DVA meotary, do obou založil role folií, před výkladem upozornil, že bychom si měli zapisovat, postavil se mezi ty meotary a během výkladu současně přetáčel obě hustě popsané folie…

Na výšce např. jeden profesor na matematiku, opravdu dokázal vysvětlit látku tak aby člověk pochopil souvislosti… Po hodinovém výkladu nějakého problému, celé tabuli popsané odvozením důkazu nakonec podtrhl jednoduchý výsledek a výklad ukončil slovy „…a to je bezesporu půvabné, není-liž pravda?“

nyjono

Jasně, několik.

1. a 2. třída ZŠ – ředitel vyučoval hudební výchovu a hrál na housle.
Hudebku na 2.st. ZŠ nás učila maminka herečky Sabiny Králové.
Ale nejvíc vzpomínám na učitelku češtiny na 2.st.ZŠ. Přísná a spravedlivá. A naučila.
Oproti tomu učitelka ruštiny na stejné škole byla tak hodná, že naučila vcelku málo.
A na střední nás učil profesor, který byl autorem učebnice, ale vysvětloval tak, že látku skoro nikdo nechápal.

A dalších vzpomínek ještě víc 😁

Bobek 2

Měli jsme na gymnáziu matikářku, která přesně věděla, co se nám děje v hlavách a v sešitech. Zadala nám nějaké počítáni a chodila po třídě a jen tak letmo nahlížela do sešitů, a přesně věděla, co komu říct – věděla, kdo je chytrej, ale neučí se vzorečky, a kdo je zase pilnej, ale myslí mu to pomaleji atd.A přitom obyčejná, pohodová, skromná ženská, nikdy na nás nijak nemachrovala.

A pak s ještě vzpomínám na našeho němčináře a latináře. Oba předměty nás v prváku začal učit tak, že jsme se nejprve v tom úplně neznámém jazyce naučili nějakou písničku. Bylo to sice trochu infantilní, jak v mateřské školce, ale ty písničky si pamatuju dodnes, i když většinu ostatních znalostí ze školy jsem zapomněl. Když si do nepovinné latiny někdo zapomněl učebnici nebo sešit, tak musel vyčasovat „omnia mea mecum porto“ – „všechno své nosím s sebou“, a tím mi zase utkvěla v hlavě část gramatiky. A hlavně nám zdůrazňoval, že i když latinu v konverzaci nevyužijeme, tak že nám otevře bránu ke spoustě dalších jazyků a naučí nás v jazyce logicky myslet. Slovíčka nás učil tak, že jsme si do slovníčku ke každému latinskému slovu psali známá česká slova, které jsou z toho latinského odvozená a už je ani nevnímáme jako cizí. A učili jsme se z učebnice, které on byl spoluautorem. A když jsem měl mít trojku, všechno jsem se za celý rok doučil a nechal se přezkoušet, tak mi ji klidně opravil rovnou na jedničku, bez ohledu na to, jaké známky jsem během roku nasbíral.

quentos

Nejednou. Daný předmět se pak učil daleko lépe.

Drap

Ano měl, celou řadu. S postupujícím věkem si člověk vzpomíná a pamatuje jen na ty dobré a zajímavé kantory a na ty ostatní pomalu zapomíná.

jirka F

Ano na SOU,jsem měl jednoho oblíbeného učitele na krajinářství vysvětlil to tak dobře že jsem to od něj chápal jinak i jiný učitelé byli skvělý mimo jedné učitelky která mě znemožnila dokončit hlavní obor.Jinak se mně všichni snažili vyjít vstříc.

Arne1

Ano. Občas to byly i učitelky 🙂