Lgee

Měla by se zvýšit hranice trestného činu?

Z 10 na 20 000?
Nebudou za chvily plné věznice?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, neměla. Kdybych měl rozhodnout sám, tak ji snížím.

Další odpovědi
Ametyst

Ne, neměla. Stále je tu tendence stranit zločinu a dělat to obětem čím dál těžší.

klob1

Ono to je jedno, stejně zločinci na tom vždy budou lépe nežli poctivý lidé. Na ty se tále bude šlapat, nebude spravedlnost, aby zločinec byl zločincem a poctivý člověk dosáhl spavedlnosti a nešlapal po něm ještě stát.
Již jsem to zažil osobně, jak na tom tu je společnost.

Takže, kdyby se jednalo se zločinci, jak zasluhují nebyli plné věznice. A normální slušní lidé, nebyli na tom byti od státu. A byli zákony správně nastolené nechránili zločince, ale chránili naše slušné lidi. Tak by to bylo vše jinak.
Díky tomu, že z 5 to bylo na 10. Tak ještě o to více kradou a policie, ani nepůjde, jak to nebude za 60tis. Prý to nic není. Navíc, když jsem chtěl si nechat svůj majetek a nenechat jej zničit a neměl jsem na zaplacení pojišťovně vloni a chtěl pár dní počkat od ní. Tak hned jsem byl zločinec, ikdyž jsem dluh doplatil po pár dnech a hned vypověděli, protože jsem podle zákona nechtěl platiti za svuj majetek, když jsem už přes 10 let nemohl nic tím způsobit a jen jsem platil stále za nic. Takže se mi to hodilo to ukončení. Také došlo k pojistné údalosti, před 15 lety, kdysi jinými osobami a došlo ke škodě na mém majetku. Tak se pojišťovna vykroutila a nezaplatili nic, a musel jsem to opravit na své náklady si. A to pak ještě jsem platil pojišťovně za něco, co jsem já neudělal. I policie v protokolu tehdy napsala, že viníci byli ti dva a ne já a já byl poškozený. A teď si kancelář pojistitelů na mě chce mastit kapsu. A penalizovat. S nimi jsem nic neuzavřel anikdo z nich mi nanic nedal. Dokonce mi vykradli téměř za 100tis anioc se zlodějům nestalo. A mě stále někdo uhání o prachy??? Ikdyž mi nikdo z nich na nic nedal? Dřel jsem se a zdraví pryč. A pak se dčkám tohoto? Bez příjmu 10let od státu nic ani příspěvek na péči o máti, která je velmi těžce nemocná. A jen, co někde maličko po čase získám, tak to jde hned státu. Když mi je lépe, tak něco opravím někomu, aby bylo jasné, že to není nic trestného. Jinak nemocenská nic není, příspěvek není a to jsem skutečně odváděl nemalé částky státu, ale chyba úřednice udělala své v datumu. A nikdo to nezmění už.
Takže obrázek té otázky si může každý udělat a odpovědět.

Herjulfson

Určitě by se tato úvaha neměla opírat o to jestli máme plné věznice. Často se říká, že jsem jednou z nejbezpečnějších zemí. Zvýšení hranice by naši bezpečnost určitě nezvýšilo. Přesto si dovedu představit několik opatření, která by umožnila částku zvýšit a přitom předejít zhoršení stavu. Bylo by to především sčítání trestu za každý spáchaný skutek a nikoliv souhrný trest v tr. sazbě dle toho nejzávažnějšího skutku. Další řešení by bylo 3× a dost. Při třetím úmyslném skutku sazba + 10 let. Samozřejmě za předpokladu, že i drobná opakovaná krádež je postižitelná dle trestního zákona bez ohledu na výši škody. Prostě pokud ukradeš podruhé, byť to bude maličkost, už to nebude přestupek. Ano, muse-li bychom začít budovat věznice, ale na něco takového bych ze svých daní klidně rád přispěl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.