Martin Kment

Poradíte, jak si vysvětlit požadavky na počet knih, které je třeba přečíst?

Maturitní četba – správná definice

Dobrý den, podle věty na obrázku si musím vypracovat 2 knihy z každé kategorie nebo stačí 2 knihy, které budou z daných kategoriích?

Nejlepší odpověď
annas

Z každé kategorie byste měl znát 2 díla, tedy 6 knih.

Ale zdá se se mně to nějak málo za celou dobu studia.

. Záleží na tom, v kterém jste ročníku, zda to platí pro každý ročník.

Další odpovědi
ivzez

Dvě díla v každé kategorii.
Ale stejně jako Annas mi to přijde příliš málo.

Málo je i 20 knih za čtyři roky na SŠ.
Ale možná má jedna moravská „prestižní SŠ“ jiná kritéria.

Rokio

Za celou dobu studia na SŠ je potřeba přečíst 20 knížek. Z toho se musí přečíst 2 od každé kategorie (min. 2 próza, min. 2 poezie a min. 2. drama).

ivzez

Rokio,
má to znamenat, že tvoje "prestižní SŠ vyžadovala
přečtení pouhých 20 knih, z toho jen druhé drama,
aniž by zároveň vyžadovala přečíst první?

Rokio

Přesně tak. To poslední je překlep.

Na OA stačilo přečíst 20 knih (minimálně: 2 x próza, 2 x poezie, 2 x drama).

Myslím si, že jsme měli ještě přečíst určitý počet knih od každé doby.

Jinak před nástupem na OA už jsem měl přečteno více než 100 knih. Teď jich mám přečteno odhadem více než 200.

ivzez

Dvě stovky knih jsem mohla mít přečteny ± na konci prvního stupně základní školy. Teď už bych se nedopočítala. (–: