Avatar uživatele
Babsi

Maturita sloh: Krajina v bouři, líčení. Mám to správně?

Docela se totiž děsím, že jsem trošku uhnula od útvaru, což by byl prů*er. Jsem hooodně kreativní a i u tohohle tématu jsem se docela rozjela a psala jsem o bouřce, jako o představení, kde vystupuje vítr, blesk a hrom jako hlavní aktéři.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, fcoop před 4010 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Vypadá, že byste mohla slohový útvar splnit. Už využití podobnosti – bouře = představení vypadá na osobité pojetí, využila jste přirovnání, obrazné formulace.

Ale samozřejmě nemohu z několika vět posuzovat celou práci. Je třeba zahrnout i pravopis, pestrost jazykových prostředků, citovost …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
RyuzakiKate

Taky jsem si vybrala tohle téma a musím říct, že jsem při psaní vážně prožívala vnitřní bouřku. Byla mi pěkná zima, ale přitom jsem měla hlavu zavařenou z toho přemýšlení. Já zase líčila to, jak sedím za oknem a vše pozoruji a v závěru vyběhnu ven a cítím čistotou provoněný vzduch, teplo vyšlého slunce atp. Jestli jsi používala hodně přirovnání (jako kdyby…), metafor a třeba krátké věty stupňující napětí, tak si myslím, že jsi to zmákla v pohodě.
Já měla strach, že to nestihnu dopsat, protože vymýšlet neustále nová přirovnání a aby se ti neopakovala slova je dosti obtížné. Výhodou je, že to bude opravovat učitel a nebyla stanovena horní hranice. Jen doufám, že minimálně těch 250 slov mám… Nemám z toho špatný pocit, ale vyšťavilo mě to, myslím, že jsem se celkem překonala a doposud jsem nic podobného nevytvořila.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marijakes

No, já bych řekla, že tady nešlo o líčení těch živlů, ale jak ony živly snáší krajina. Ale nečetla jsem to líčení, takže nemohu posoudit přesně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek