Babsi

Maturita sloh: Krajina v bouři, líčení. Mám to správně?

Docela se totiž děsím, že jsem trošku uhnula od útvaru, což by byl prů*er. Jsem hooodně kreativní a i u tohohle tématu jsem se docela rozjela a psala jsem o bouřce, jako o představení, kde vystupuje vítr, blesk a hrom jako hlavní aktéři.

Nejlepší odpověď
annas

Vypadá, že byste mohla slohový útvar splnit. Už využití podobnosti – bouře = představení vypadá na osobité pojetí, využila jste přirovnání, obrazné formulace.

Ale samozřejmě nemohu z několika vět posuzovat celou práci. Je třeba zahrnout i pravopis, pestrost jazykových prostředků, citovost …

Další odpovědi
RyuzakiKate

Taky jsem si vybrala tohle téma a musím říct, že jsem při psaní vážně prožívala vnitřní bouřku. Byla mi pěkná zima, ale přitom jsem měla hlavu zavařenou z toho přemýšlení. Já zase líčila to, jak sedím za oknem a vše pozoruji a v závěru vyběhnu ven a cítím čistotou provoněný vzduch, teplo vyšlého slunce atp. Jestli jsi používala hodně přirovnání (jako kdyby…), metafor a třeba krátké věty stupňující napětí, tak si myslím, že jsi to zmákla v pohodě.
Já měla strach, že to nestihnu dopsat, protože vymýšlet neustále nová přirovnání a aby se ti neopakovala slova je dosti obtížné. Výhodou je, že to bude opravovat učitel a nebyla stanovena horní hranice. Jen doufám, že minimálně těch 250 slov mám… Nemám z toho špatný pocit, ale vyšťavilo mě to, myslím, že jsem se celkem překonala a doposud jsem nic podobného nevytvořila.

marijakes

No, já bych řekla, že tady nešlo o líčení těch živlů, ale jak ony živly snáší krajina. Ale nečetla jsem to líčení, takže nemohu posoudit přesně.