Avatar uživatele
ReHu

Máte zkušenosti s pohonem na otvírání vrat?Můžete některé doporučit?

Budu letos dělat u domu novou bránu, dvoukřídlou.

  1. Nelíbí se mi ty „majáčky“ od některých výrobců
  2. také by mě zajímalo, kolik místa po otevření potřebují ty držáky. Viděla jsem jedny, ty potřebují cca 60 cm, tak jestli některé zaberou místa méně. Abych nečbírala zbytečně místo na vjezd.
  3. a také nechci kupovat nějaký nekvalitní krám, když to tvořím pro sebe 🙂.

Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878, elektrikář před 5032 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elektrikář

Majáček u vrat je proto aby bylo vidět že vrata jsou v chodu.Nemusí být vystrčený nad vraty, Zadělávali jsme jej i do zdi Musely být dva aby to bylo vidět z obou stran.Nejlepší je se zeptat v zámečnické dílně.Kde vrata vyrábějí. Radit takhle na dálku je jak věštit z křišťálové koule. Bez problémů Vám vytisknou návrh podle vaší dispozice. A nákres El rozvodů keré je nutno
připavit. Kam umístit anténu ovládání. Vrata musí mít rozváděč,jištění pro motory a hlídací čidla.A vysílač­ku.Podle vrat se řeší umístění čidel aby se vrata zavřela když projedete.Mezery vedle vrat jsou podle rozmněrů motorů pohonu. Všechno záleží kolik máte ve vjezdu místa a co si vyberete za pohon.Aby otevřená vrata nezakrývala paprsek uzávěr. Jednodužší jsou vrata posuvná. Záleží jen na možnostech zda se mají zasouvat z venku nebo zevnitř parcely.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bt.cz

Slyšela jsem, že vrata Hörmann jsou kvalitní, majáčky nemají a dočetla jsem se, že vodící lišta je 30cm.
:)

Zdroj: www.tor-master.cz/kata­log/garazova-vrata/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Souhlasím, takové ty majáčky jsou opravdu strašné. To se mi také nelíbí. My máme doma dálkové otevírání vrat od https://www.po­honnavrata.cz/ a musím říct, že za tu cenu funguje opravdu skvěle. Zkuste mrknout na jejich stránky. Mají tam spoustu možností. :)

před 1946 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek