paul1

Má být stavba min. 30 cm od hranice pozemku?

Má být podle stavebního zákona každá stavba min 30 cm od hranice pozemku? Platí to i pro plot předzahrádky, který
má betonovou podezdívku vysokou cca 50 cm a je vysunuta mimo půdorys budovy až na hranici pozemku? Děkuji předem
za odpověď.Doplňuji:
Jedná se o starou zástavbu, kde 30 cm vzdálenosti byly normální, pozemky jsou
na 2m a více velmi úzké, nedalo by se stavět, při šířce pozemku např 10 m by
při vzdálenosti 2m od hranic by balo možné postavit max. nějakou garáž.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Platná vyhláška stanovuje požadavky pro nové stavby (viz zdroj), ale pro dříve postavené domy samozřejmě platily tehdy platné předpisy. Proč to vlastně řešíte – ta podezdívka je nová úprava?

Zdroj: http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-501

Další odpovědi
ReHu

30 cm?
Stavba má být od hranice sousedního pozemku 3 m!
O změnách nevím.
Ale podezdivka plotu asi není stavba.

anonym

ReHu, já bych ubral na 2 (dva) metry.

zjentek

tohle neřeším, pánč bydlím v centru Moravy a sousedi tady nemaj hranice, ale ploty ..vždycky se dohodneme

ReHu

Barbakane, když si to tazatel nemůžeme vygooglit, chtěla jsem to dát s rezervou.
Sichr je sichr.