Avatar uživatele
nyjono

Máte zkušenosti s ocelovou nebo hliníkovou střešní krytinou?

Nebo někdo z vašeho okolí.
Potřebuju na barák novou střechu a dnes ve schránce leták s nabídkou od fi. SATJAM.
Dík za názory i zkušenosti.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1853 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Na bytovce, kde jsem kdysi bydlel, byly pozinkované ocelové plechy, opatřené nátěrem. Zhruba po 10 – 15 letech byl nátěr narušen a krytina začla reznout. Muselo se natírat znova a stálo to docela majlant. Myslím, že hliník má delší výdrž, i když je dražší.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

My máme na hospodářské budově a posezení střechu z hliníkových šablon cca 20 let. Šablony
jsou přibité duralovými hřebíky, které mají zkroucené dříky a pod hlavou šroubu byla plastová
podložka. Ty, jak jsem zjistil před několika lety, na 95% zmizely, rozpadly se. Jinak jsme s Al
krytinou spokojeni. Měla by se po několiky letech (až zoxiduje) natřít, ale zatím to necháváme tak.
Ze začátku se střecha blýskala, ale po zoxidování zmatněla, tak už to nevadí

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
blachotrcz

Blachotrapez – spolehlivý výrobce krytina střechy. Kvalita, odolnost a dlouhá životnost. Bezpečná volba pro vaši střechu!

Avatar uživatele
malinak812

Osobní zkušenost bohužel nemám, ale vím, že například ty ocelové střešní krytiny jsou v poslední době čím dál více v kurzu. Taky teď přemýšlím jakou střešní krytinu zvolit na svůj dům a toto je určitě jedna z variant, které zvažuji. Co se mi ale ještě hodně líbí jsou plastové střešní krytiny, viz například https://www.sindel-stresni.cz/plastove-krytiny-eureko-drdlik To by podle mě taky nemusela být špatná volba.

Avatar uživatele
nyjono

V letáku píší hliník od 299,– bez DPH za m2, ocelová od 188,– bez DPH za m2.

před 1853 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek