vronk

máte zkušenosti s koupí auat v autobazaru? na co si dát pozor?

Odpovědi
david22

Doporučiji jít tam s někým kdo tomu rozumí. Pokud třeba máte známého mechanika, tak ho vzít sebou.

anonym

Zkušenosti mám, pozor si člověk musí dát na vše a stejně mu něco unikne (přetočený tachometr, že je údajně auto nebourané.....), nejlepší je si s sebou vzít skušeného kamaráda, který ví jak poznat přestříkanou kastli, nebo dveře, který podle vizuálníko stavu motoru a stáří auta, určí přibližný stav najetých km........

Wolf

A pokud kamarády mechaniky nemáte, určitě si auto důkladně obejděte, kontrolujte odstíny laku, jestli jakákoliv spára (např mezi dveřmi a sloupkem) má stejnou tloušťku po celé své délce, koukněte se na stav auta zespodu, vyndejte si rezervu, se vším s čím se dá hejbat si zahýbejte, rozhodně se projeďte, pozorně poslouchejte jestli neslyšíte nějaký podezřelý zvuk (je dobré utišit prodejce a mít i někoho na zadních sedadlech, aby slyšel i zvuky zezadu).
Nesoulad ojetosti auta a stavu tachometru se pozná podle věcí, které se opotřebovávají. Například ošoupání pedálů. Pokud nějaká část auta vypadá podezřele zachovaněji než zbylé části (například podběhy kol), také to může indikovat nějakou levárnu.

cukrar

ano, mám.
Musíte si dát pozor na vše. Jako laik nemůžete poznat, co odborník zakamufloval. Dále musíte vědět, s jakým dokladem můžete odjez z autobazaru. Musíte mít minimálně malý techničák, zelenou, která je platná!!!, a Vaše doklady. Určitě nemůžete odjet bez techničáku, jen na základě kupní smlouvy…

Tomas123

Já si kupoval auto přes měsícem a opravdu je potřeba si vše zjišťovat a dávat pozor na vše. Asi nejdůležitější co je, vybrat autobazar, který poskytuje report z cebie. Je to dost důležité, jelikož zde máte stav tachometru, vin atd.. Máte jistotu, že auto nemá přetočené km a že není kradené. Budete se divit, ale i v autobazarech je možné koupit kradené auto. Za sebe můžu doporučit autobazar http://www.MA­MACAR.cz/ s kterým mám velmi dobré zkušenosti a auto sem si pořídil od nich.

Legenda

Co takhle zkusit se poptat a nechat si doporučit? Tak potom co jsem četl samé dobré recenze a zkušenosti ostatních lidí na autobazar MAMA CAR jsem od nich nakoupil také. Bylo to sice hodně na doporučení a narychlo, ale nemůžu si stěžovat. Všechno vyřídili strašně rychle, s autem jsem jel za chvíli domu a jezdím spokojeně dodnes.. Jo a dokonce mi odvezli moje druhé auto až před barák :D

lada.kotlik

Ja jsem si chtěl pořídit Mazdu a kamarád mi poradil ať navštívím některý z autorizovaných servisů. Nakonec jsme oslovil autorizovaný <a href=„http://­www.autodufek­.cz/“ rel=„nofollow“>ser­vis Mazda</a> Autodufek v měchenicích u Prahy. Kromě předvedení vozu mě seznamili i s náhradními díly a vše mi ochotně ukazali. Nejsem odborník, ale s autem jsem spokojen. Pokud bzch měl znovu kupovat ojeté auto vyhledal bych opět autorizovaný servis 🙂

Michaela926

Doporučuji navštívit přímo nějakého autorizovaného prodejce, my jsme kupovali auto tady www.pemotors.cz/o­jete_vozy.html, auto máme asi 3 roky a žádné problémy nebyly. V autorizovaném bazaru by měl být prodej auta důveryhodnější ale taky pravděpodobně dražší.