Avatar uživatele
anonym

Máte zkušenosti s antikoncepcí YAZ???

Dobrý den,
je mi 35 let, mám 22 měsíční dítě a stále kojím.
Gynekolog mi teď předepsal údajně úplně novou nízkohormonální antikoncepci YAZ.
Můžete mi o ní napsat pár informací?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5423 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
aneli27

Dobrý den!
Yaz je kombinovaná perorální antikoncepční pilulka. Každá světle růžová potahovaná tableta obsahuje malé množství dvou různých ženských hormonů. Jsou to drospirenon a ethinylestradiol. Bílé tablety neobsahují účinné látky.
Tablety Yaz (světle růžové i bílé) jsou takzvané potahované tablety; jádro tablety je potaženo obalovou vrstvou. Tablety s léčivými látkami jsou světle růžové, kulaté a bikonvexní, na jedné straně mají vyražena písmena „DS“ uvnitř pravidelného šestiúhelníku. Tablety, které neobsahují žádné účinné látky, jsou bílé, kulaté a bikonvexní, na jedné straně mají vyražena písmena „DP“ uvnitř pravidelného šestiúhelníku. Každé balení (blistr) přípravku YAZ obsahuje 24 účinných světle růžových potahovaných tablet v 1.,2.,3. a 4. řadě a 4 bílé neúčinné potahované tablety ve 4. řadě.
Yaz je dostupný v baleních s 1 nebo 3 blistry (každý blistr obsahuje 28 pilulek).
Toť profesionální info, které najdete v příbalovém letáčku.
Moje osobní zkušenost s touto antikoncepcí je velmi dobrá. Taktéž kojím, proto i mně gynekolog předepsal YAZ, který obsahuje opravdu jen nepatrné množství hormonů. Mám po ní pravidelný cyklus, velmi krátkou a slabou MS, perfektní pleť, vlasy se mi přestaly mastit a padat a váha zůstala stejná. Jsem tedy maximálně spokojená. Snad jediné, co bych této antikoncepci vytkla, je vcelku vyšší cena – v lékárnách YAZ seženete od 900 – 1100Kč.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Krakis

Nejlepší antikoncepce jsou dívčí (ženská,dámská…) ústa… 🙂

před 3772 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek