Máte zkušenosti s antikoncepcí YAZ???

Dobrý den,
je mi 35 let, mám 22 měsíční dítě a stále kojím.
Gynekolog mi teď předepsal údajně úplně novou nízkohormonální antikoncepci YAZ.
Můžete mi o ní napsat pár informací?

Odpovědi
aneli27

Dobrý den!
Yaz je kombinovaná perorální antikoncepční pilulka. Každá světle růžová potahovaná tableta obsahuje malé množství dvou různých ženských hormonů. Jsou to drospirenon a ethinylestradiol. Bílé tablety neobsahují účinné látky.
Tablety Yaz (světle růžové i bílé) jsou takzvané potahované tablety; jádro tablety je potaženo obalovou vrstvou. Tablety s léčivými látkami jsou světle růžové, kulaté a bikonvexní, na jedné straně mají vyražena písmena „DS“ uvnitř pravidelného šestiúhelníku. Tablety, které neobsahují žádné účinné látky, jsou bílé, kulaté a bikonvexní, na jedné straně mají vyražena písmena „DP“ uvnitř pravidelného šestiúhelníku. Každé balení (blistr) přípravku YAZ obsahuje 24 účinných světle růžových potahovaných tablet v 1.,2.,3. a 4. řadě a 4 bílé neúčinné potahované tablety ve 4. řadě.
Yaz je dostupný v baleních s 1 nebo 3 blistry (každý blistr obsahuje 28 pilulek).
Toť profesionální info, které najdete v příbalovém letáčku.
Moje osobní zkušenost s touto antikoncepcí je velmi dobrá. Taktéž kojím, proto i mně gynekolog předepsal YAZ, který obsahuje opravdu jen nepatrné množství hormonů. Mám po ní pravidelný cyklus, velmi krátkou a slabou MS, perfektní pleť, vlasy se mi přestaly mastit a padat a váha zůstala stejná. Jsem tedy maximálně spokojená. Snad jediné, co bych této antikoncepci vytkla, je vcelku vyšší cena – v lékárnách YAZ seženete od 900 – 1100Kč.

Krakis

Nejlepší antikoncepce jsou dívčí (ženská,dámská…) ústa… 🙂