Máte taky zlozvyk „skákat do řeči?“ beru to jako prohrěšek proti etiketě. Jak se to odnaučit?Děkuji za jakoukoliv radu

nebo zkušenost.

Nejlepší odpověď
annas

Otázka už byla vložená, zkuste se projít odpovědi. Ti, kteří reagovali, jsou stále aktivní.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/skacete-lidem-do-reci-ja-jo-a-je-to-muj-nejhorsi-zlozvyk-pracuji-na-tom-ale-nema-to-ucel-jak-na-to-iv

Další odpovědi
Natee

Prostě se soustřeďte, abyste to nedělal. Myslete na to, že je třeba nechat druhého domluvit, jinak fakt nevím..

bolak

Já měl podobnej zlozvyk, nešlo sice přímo o skákání do řeči, spíš o takové průpovídky. Vždycky když někdo něco prones, tak jakmile udělal pauzu aby se nadechnul, tak jsem jeho předchozí myšlenku nějak okomentoval. Vlastně jsem tedy skákal spíš do ticha, do pauzy, ale hodně lidem to přesto vadilo. Nakonec jsem se to odnaučil, ale trvalo to roky. Naši mě pokaždé dávali jednu a tu samou radu, ta rada zněla „drž hubu“.

briketka10

vadí mi to, když mi někdo skáče do řeči a nenechá mě ani domluvit..
je to prohřešek ano..
znám pár takových lidí, jediné co na ně platí – skákat jim do řeči také ! odnaučit je to nejde..

pusinka50

ihned zmlknout a říct „promiň, skáču ti do řeči, povídej dál“. Až se po stotísící omluvíte, přestane vás to bavit a zlozvyk je pryč. Nebo si napište stokrát do sešitu „nemám skákat lidem do řeči“.

Damiana

Je to děsný zlozvyk. Často jím trpí lidé, kteří špatně slyší – znám z blízkého okolí. Také lidé roztržití a netrpěliví, cholerici. Někdo by řekl hlavně hulváti. Skákat druhému do řeči je jasná neomalenost. Já používám: Necháte mne domluvit? nebo Ještě jsem neskončila. Vzpomeňte si na to dřív, než vás někdo takhle napomene…

Johanka7

Nevím, jak to odnaučit přítele…