Avatar uživatele
kablik

Máte skušenosti se šunkovarem?

Nechávám se zlákat ke koupi šunkovaru, jen mi dělá starost jak udržet předepsanou teplotu bez teploměru 80 st celsia, jinak prý se maso rozsypává.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, anonym, briketka10 před 4111 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Kdysi to byla velká móda a „šunkoval“ snad každý. Ještě tu šunkovar někde mám, ale vyplatí se to snad jen když je maso z vlastní porážky. Bez teploměru to pozná asi jen zkušenější kuchař(ka), hlavně se nesmí voda vařit. Ono každé uzené maso by se správně mělo jen „potahovat“, čili taky nevařit. Teploměr zas nebude tak drahý a může se používat i při zavařování ovoce …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Sůwa má jednoznačně pravdu, proč si pořizovat další krám na zavazení, když dnes je na trhu k mání opravdu dobrých šunek až až. Určitě zde ovšem chybí kvalitní domácí uzené. Osobně neznám větší požitek, než je pořádná porce šrůtky právě vyndané z udírny nebo druhý den nakrojený polt špeku. Nestojí snad můj návrh za zvážení?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pokud nemáš teploměr, stačí, když budeš sledovat bublinky vycházející ze dna hrnce. To je teplota ± 80 st. C. Léta praxe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Teplomněr se dá koupit v laboratorních potřebách, nebo použít ten z hrnce na zavařování. Jako šunkovar ti poslouží jaký koli hrnec a podložka na paření knedlíků Pokud na tom šunkovaru není elektrický termostat na hlídání teploty varné vody jsou to vyhozené peníze

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
johana 56

Také jsme šunku kdysi dělali,ale pouze z králíků.chutnala víc než jen vepřová a navíc byla k mání bez fronty.Teploměr na zavařování není problém koupit.

před 4111 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

taťka taky vyráběl a mám ho někde ve dřevníku :)

před 4111 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Pravda Sůvo, to byl hit, také jsme si dělali doma šunku, ale to protože tenkrát šunka na krámě to byla docela vzácnost. Dneska bych žádnou šunku nevařila .Koupím si bezva šunku od kosti a pochutnám si a nemusím ji mít najednou kilo

před 4111 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Hanulko, přesně tak, jen je mi ho líto vyhodit 🙂

před 4111 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek