Rokio

Máte rádi zelenou barvu?

Kdo z vás má jako oblíbenou barvu zelenou? Pokud nemáte rádi tuto barvu, máte rádi barvy, které jsou jí podobné, případně kombinace se zelenou barvou?

Nejlepší odpověď
Kepler

V přírodě ano, ale zelené oblečení nerad. A v bytě zase jenom v podobě kytek.

Další odpovědi
Drap

mám

Ametyst

Mám ráda světle zelenou: nejvíc kromě přírody na autech a na omítkách domů.

marci1

V zelené barvě mám ráda: přírodu, květiny, zelené oči, špenát, brokolici, pažitku.
Chceš hádanku? Je to zelené a není to? Vodník. 🙂

aliendrone

No, zelená má spoustu odstínů, záleží který máš na mysli. Třeba parádně hnusná byla hnědozelená barva stejnokroje vzor 63, na druhou stranu se mi kdoví proč líbí takové ty „signální“ zelené odstíny. :)

Jen rostlinám, některým živočichům (člověk mezi ně nepatří) a hlavně semaforům sluší zelená. Ovšem praktičnost barvy (zejména oblečení, pokud jsi v přírodě) uznávám. :) ;)

Kelt

Mám rád Irsko – zelený ostrov, na irské vlajce je také zelená barva. A fandil jsem irským fotbalistům, měli zelené dresy a Leprechaun, jejich skřítek má zelený klobouk. A vojákům jsme říkali zelené mozky, ale to bylo dříve a byla to jiná zelená barva. A taky součástí barevné obrazovky byl zelený luminofor.
A nesmím zapomenout na zeleně zbarvené komplexní sloučeniny.

nyjono

No … mít rád barvu je trochu moc. Max se mi některé odstíny zelené líbí.